Facebook verified accounts

Facebook 'verified' hesap özelliğini kullanıma açtı. Peki nedir bu (Facebook doğrulanmış hesap) Facebook verified accounts?

Örneğin Facebook üzerinde Justin Bieber adına açılmış çok sayıda hesap var. Justin Bieber sadece bir örnek her ünlü ya da marka için bu geçerli, gerçek isim sahibiyle alakası olmayan kişiler tarafından yüzlerce profil ve sayfa oluşturuluyor. Artık bu profil ya da sayfaların gerçek hesap mı yoksa sahte başkaları tarafından açılmış hesaplar mı olduğunu Facebook verified accounts sayesinde öğreneceğiz.

Bu hesap türü bilindiği üzere Twitter'da olan bir özellikti Facebook'ta bu özelliği 29.05.2013 tarihi itibariyle aktif etmiş bulunuyor. Peki bu doğrulanmış hesaplar herkese açık mı? Bu sorunun cevabı şuan hayır. Aldığımız bilgiye göre; Facebook doğrulanmış hesapları sadece büyük kitlelere hitap eden ünlüler, hükümet yetkilileri, popüler markalar, bazı medya yüzleri gazeteciler ve kamu yetkilileri kullanabilecek.

Bundan sonra Facebook kullanıcıları bu yeni hesap türüne ne tepki verecek, memnun mu kalacak yoksa eleştirel yorumlar mı yapacak, hep birlikte göreceğiz...

BENZER

Facebook verified accounts
4/ 5
Oleh