Facebook'ta en çok oynanan oyunlar


Türkiye'de Facebook kullanıcısı hayli fazla, Facebook'a en fazla trafik sağlayan ülkelerin başında geliyoruz ve birçoğumuz bu site üzerinden oyunlar oynuyor. 

En çok oynanan oyunları merak ediyor musunuz? bu haberimizde sizler için top 10 listesini yayınlıyoruz. Facebook kullanıcıların en çok vakit geçirdiği sosyal ağların başında geliyor. Bunda sosyal oyunların payı ise oldukça büyük. Zira sosyal ağ bünyesinde barındırdığı binlerce oyunla kullanıcılar için aslında tam bir oyun platformu.

Birçok ülkede olduğu gibi Facebook oyunları Türkiye’de de çok seviliyor. Büyük oyun şirketleri başta olmak üzere yeni ve popüler olan hemen hemen bütün oyunları sosyal ağda bulabiliyorsunuz. Üstelik sosyal oyunların arkadaşları da rekabetin içine dahil eden yapısı, dışarıdan baktığınızda sıradan gibi görünen birçok oyunu daha zevkli hale getirebiliyor.

Facebook uygulamalarına yönelik istatistik sağlayan metricsmonk şirketi, Mart ayında Türkiye’nin en popüler Facebook oyunlarını sıraladı. İşte karşınızda Facebook’ta en çok oynanan 10 oyun!

- Top Eleven Facebook üzerinden oynanabilen popüler menajerlik oyunlarından biri. Sadece takım yönetiminden ibaret olmayan oyun, stadyumunun nasıl olacağından sponsor sözleşmelerine kadar kullanıcıların futbolun tüm heyecanını yaşamasına imkan tanıyor.

- Facebooktaki en popüler bilardo oyunlarından Pool Live Tour, Türkiyede de birçok oyuncunun tercihi. Kullanıcıları canlı bir bilardo turnuvasına davet eden oyun, 8 top, 9 top ve snooker gibi türleri içeriyor.

- Mynetin Çanak Okey, kullanıcıların aynı zamanda arkadaşlarıyla etkileşime girebildiği, hatta yeni arkadaşlar edinip, oyun sırasında sohbet edebildiği bir Facebook oyunu.

- Diamond Dash, 60 saniyede aynı renkteki taşları tıklayarak daha fazla puan kazanmaya çalıştığınız bir oyun. Dünyada 65 milyon kullanıcıya sahip oyun Wooga tarafından geliştirilmiş.

- FarmVille ile popüler olan çiftlik yönetimi oyunlarına güzel bir örnek oluşturuyor. Diğer oyunlara kıyasla yerel öğeleriyle öne çıkan oyunda, Peri Bacaları manzarasında ekinlerinizi biçebiliyor, hayvanlarınızı besleyebiliyorsunuz.

- Okey Plus, Facebook'taki bir diğer okey oyunu olarak listeye giriyor. Okey Plus'ta kullanıcılar oyunları kazandıkça daha çok çip sahibi olabiliyor, kazanılan çiplerle daha yüksek bahisler açarak iddialarını gösterebiliyorlar.

- Zynga'nın Texas Holdem Poker adlı oyunu, tüm dünyada olduğu gibi Türkiyede de oyunseverlerden büyük ilgi görüyor. Adını profesyonel poker oyuncuların en büyük beceri oyunu Texas Holdemdan alan oyunda isterseniz otomatik olarak bir masaya geçebilirsiniz.

- Bubble Witch Saga, dünyada da popüler olan bir balon patlatma oyunu. Kullanıcıların en beğendiği oyun türlerinden biri olan balon patlatma konseptini 200den fazla seviyeyle harmanlayan Bubble Witch Saga.

- Candy Crush Saga Facebookta da oldukça popüler. Türkiyede 3.3 milyondan fazla kullanıcısıyla en çok oynanan oyun konumundaki Candy Crush Saga, eğlenceli bir eşleştirme alternatifi.
- Peak Gamesin bir diğer oyunu Okey, genel itibarıyla rakipleriyle aynı özelliklere sahip. Okey, sohbet özelliğinin yanı sıra seri olmasıyla da kullanıcıları cezbediyor.

BENZER

Facebook'ta en çok oynanan oyunlar
4/ 5
Oleh