Galaxy S 4 görücüye çıktıGüney Koreli elektronik devi Samsung, merakla beklenen yeni nesil akıllı telefonu Galaxy S 4’ü Apple'ın krallığı ABD'de görücüye çıkardı. New York kentinde düzenlenen etkinlikte teknoloji dünyasına sunulan Galaxy S 4, akıllı telefon piyasasındaki en iyi Android tabanlı telefon olarak kabul ediliyor. S 4, güçlü işlemcisi ve 13 megapiksel kamerasıyla dikkat çekiyor.

Samsung, internette yaşanan sızıntıların aksine çok daha gelişmiş bir telefonla tüketicilerin karşısına çıktı. Galaxy S 4, tasarım olarak bir önceki modelinden çok uzaklaşmadı.

iPhone’un en büyük rakibi olarak gösterilen Galaxy S serisinin yeni telefonu, bir önceki modeline göre çok daha iyi özelliklere sahip.

Bu özelliklere kısaca göz atarsak:
Ekran: 5 inç (12,7 cm) genişliğinde, 1080p, 441 ppi(inç başına piksel), Süper AMOLED

İşlemci: 1.9 Ghz işlemci hızında, dört çekirdekli Snapdragon

İşletim sistemi: Android 4.2.2 Jelly Bean

Kameralar: Arka panelde 13 megapiksel (otomatik odaklama, 1080p videko kayıt özelliği); ön panelde 2 megapiksel kamera

RAM: 2 GB

Bellek: 16 GB, 32 GB, 64 GB’lık modeller ile sunulacak

Ek bellek: microSD girişi bulunuyor (64 GB’a kadar)

Ölçüler: 69.8mmx136.6mmx7.9mm

Ağırlık: 130 gr

Batarya: 2600 mAh batarya

Renk seçeneği: Buz beyazı ve kara sis.

Bluetooh, NFC (Yakın Alan İletişimi), Wi-Fi ve GPS bağlantı özelliği bulunan S 4, aynı zamanda Samsung’un tablet modeli Galaxy Note 8.1’de olduğu gibi IR Port özelliğine sahip. Bu özellik, telefonun uzaktan kumanda olarak da kullanılabilmesini sağlıyor.

Galaxy S 4'ün, dünya piyasalarına ne zaman ve hangi fiyatlardan sunulacağı henüz belli değil.

EN HIZLI ANDROID
Galaxy S 4, ihtişamıyla öne çıkan bir cihaz olsa da akıllı telefon piyasasında birçok rakibi olacak.
S 4’ün en büyük rakipleri olarak öne çıkan telefonlar ise Sony Xperia Z (5 inç ekran genişliği, 1080p çözünürlük, 13 megapiksel kamera, dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro işlemci); HTC One (4.7 inç ekran genişliği, 1080 p çözünürlük, 1.7 GHz dört çekişrdekli Snapdragon 600 işlemci) ve LG Optimus G (5.5 inç ekran genişliği, 1080p çözünürlük, dört öekirdekli Snapdragon 600 işlemci, 13 megapiksel kamera).

Galaxy S 4, Android tabanlı telefonlar arasında en hızlı işlemciye sahip telefon olarak belirdi. Bugüne kadar Galaxy S serisiyle dünya genelinde 100 milyon satış rakamını geride bırakan Samsung’un, yeni amiral gemisiyle nasıl bir başarı elde edeceğini yakın zamanda göreceğiz.

S VOICE GÜNCELLENDİ
Galaxy S 4, bir önceki modelinde yer alan ve çok beğenilmeyen S Voice özelliğini bu sefer tüketicileri tatmin edici bir seviyeye yükseltiyor.

S Voice Drive olarak güncellenen sesli komut özelliği, kullanıcıların S 4’ü temassız kontrol edebilmesini sağlayacak. Bluetooth aracılığıyla arabanızı sürerken de S 4’le istediğinizi arayabilecek, internete veya uygulamalara girebileceksiniz.

S Voice Drive, sesli komutun dışında önemli ek özellikle sunacak. Metin mesajlarını okuyacak,  kopyasını çıkaracak, mesaj yazıp göndermenizi sağlayacak. Dahası araba sürerken navigasyon hizmetinde bulunacak, hava durumunu bildirecek.

GÜVENLİK ARTIRILDI
Samsung’un güvenlik içeriğiyle sunduğu ilk telefon olan S 4’te yer alan Knox özelliği, telefon aramalarını, e-postaları ve uygulamaları birbirinden ayırıyor. Knox, ek güvenlik yazılımları ve ayarlarından telefonunuzu bağımsız kılmak ve güvenlik karmaşasından uzak tutmayı amaçlıyor.

BlackBerry’nin Balance teknolojisine benzeyen Knox, iş ve kişisel bilgileri birbirinden ayrı tutmanıza yarıyor.

GÖZLE TAKİP
S 4, göz hareketlerinizi okuma teknolojisini bir adım öteye taşıyor. S 3’te yer alan, ekranın bakıldığı sürece karalmama özelliği, S 4’te video içeriğine kadar uzanıyor.

‘Smart Pause’ özelliğiyle, video izlerken gözünüzü ekrandan çevirdiğiniz zaman görüntü donuyor.

‘Smart Scroll’ ise web sayfalarında gezinirken, telefonu eğdiğinizde ekranın aşağı yukarı çıkmasını sağlıyor. Bu özelliğin, uzun metinler okurken kullanıcılara kolaylık sağlayabileceği ifade ediliyor.

EŞZAMANLI KAMERA
S 4, iki kamerayı aynı anda çalıştırarak eşzamanlı çekim yapma özelliği sunuyor. Bu haliyle fotoğraf çekildiğinde ne kadar başarılı görüntüler elde edileceği kullanıcılara kalırken, eş zamanlı video çekim özelliği çok daha dikkat çekici.

Kameraları aynı anda çalıştırarak, ikiye bölünen ekranda iki kameranın da görüntüsünü görecek, konuştuğunuz kişileri görebilecek, onlara görünebileceksiniz.
ntvmsnbc

BENZER

Galaxy S 4 görücüye çıktı
4/ 5
Oleh