Gangnam Style YouTube'da zirveye yerleşti


Gangnam Style artık YouTube'nın zirvesinde

Güney Koreli rapçi PSY'nin fenomen şarkısı Gangnam Style bugün itibariyle Youtube'da ilk sıradaki Justin Bieber'i geçerek tüm zamanların en çok izlenilen videosu ünvanını ele geçirdi.

Gangnam Style klibi Youtube'a bundan yaklaşık 4 ay önce yüklendi. Yüklendiği andan itibaren tüm dünyanın ilgisini çeken klip tıklanma rekorları kırmaya başladı. Kaldı ki oldukça kısa bir sürede Youtube'da tüm zamanların en çok izlenilen ilk 10 videosuna giren Gangnam Style, bugün itibariyle zirvedeki Justin Bieber'in Baby adlı klibini geride bırakarak Youtube'da tüm zamanların en çok izlenilen klibi ünvanını eline geçirdi.

Bundan tam 2 hafta önce Youtube'da 2. sıraya yükselen Gangnam Style'ın o zaman 678 milyon izlenme sayısı bulunuyordu. Justin Bieber'in Baby klibi ise 797 milyon izlenme sayısına sahipti. Aradaki bu 100 milyonluk farkın kısa sürede kapanılamayacağı düşünülüyordu ancak Gangnam Style tüm dünyayı öyle etkisi altına almıştı ki bu 100 milyonluk farkı kapatması sadece 15 gün sürdü.
Aradan geçen 15 günün ardından şuan için Gangnam Style'ın 805 milyon izlenme sayısı bulunuyor. Justin Bieber'in Baby klibi ise 803 milyonda kalmış. Bu gidişle Gangnam Style'ın tüm rakipleriyle olan farkı kısa bir sürede arttırması bekleniliyor. Ayrıca 5 milyondan fazla beğenme sayısıyla Youtube'un en çok beğenilen videosu olan Gangnam Style'ın şimdilik önündeki hedef olarak 1 milyarlık izlenme rakamı olarak görülüyor. Bakalım Gangnam Style'ın 1 milyar izlenmeye ulaşması ne kadar sürecek?
Güncelleme: Haberimizi ekledikten kısa bir süre sonra 10 milyon daha izlendi ve şuan rakam: 814,358,247

BENZER

Gangnam Style YouTube'da zirveye yerleşti
4/ 5
Oleh