Instagram, Twitter'ı geride bıraktı!


Instagram hızla büyümeye devam ediyor. Son araştırmada bu büyümeyi doğruluyor.

Araştırma şirketi ComScore’un raporuna göre, fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram, ilk defa Twitter uygulamasını geride bıraktı.

Raporda, ABD’de Ağustos ayı boyunca Instagram günde ortalama 7.3 milyon kullanıcı tarafından ziyaret edilirken, Twitter’ın mobil uygulaması ortalama 6.9 milyon kullanıcıyı çektiği belirtildi.

Instagram ziyaretçilerinin, fotoğraf editleme ve paylaşım programında Twitter’ın mobil uygulamasında harcanandan daha fazla vakit geçirdiği açıklandı. Rakamlar, Instagram kullanıcılarının ortalama 257 dakika, Twitter kullanıcılarının ise ortalama 170 dakikalarını bu uygulamalarda geçirdiğini gösterdi.

AllThingsD teknoloji sitesi yazarlarından Mike Isaac, elde edilen başarının Instagram için çok büyük bir adım olduğunu ifade etti: “Bu durum, birçok farklı sebepten dolayı, büyük önem taşıyor. Sadece iki yıllık bir uygulama olan Instagram’ın, kullanıcıları bu kadar kısa sürede çekebilmesi ve kendine bağlayabilmesi, bunun sonunda da Twitter’ı geçmesi fotoğraf paylaşma uygulamasının ne kadar yüksek bir ivmeyle yükseldiğini gösteriyor.”

Dailymail’in verdiği bilgiye göre, günlük ortalama kullanıcı sayısında Instagram önde olsa da, Ağustos ayında tekil ziyaretçi sayısında Twitter 29 milyon ziyaretçiyle, 22 milyon ziyaretçi alan Instagram’ı geride bıraktı.

BENZER

Instagram, Twitter'ı geride bıraktı!
4/ 5
Oleh