Windows Phone 8'li Nokia'lar sızdırıldı

Nokia'dan rengarenk telefon akımı

Önemli telefon üreticisi Nokia'nın, Windows Phone 8'li yeni telefon modelleri olan Nokia Lumia 920 ve 820, evleaks isimli Twitter hesabı üzerinden sızdırıldı. Bu telefonların, önümüzdeki hafta New York'da düzenlenecek olan özel toplantıda Nokia tarafından tanıtılması bekleniyor.
Verilen bilgiye göre Nokia Lumia 920'nin 4.5 inç ekrana sahip olduğu ve emin olmamakla birlikte 41 megapiksel değerdeki Pureview kameraya sahip olduğu söyleniyor. Rapora göre, bu cihazın yalnızca AT&T üzerinden çalışacağı belirtilmiş.

Diğer bir model 820 ise, 4.3 inç ekrana sahip. Bu modelin de AT&T yanında T-Mobile üzerinden çalışacağı da söyleniyor. Her iki model telefonun da farklı renklerde satışa sunulacağı görülüyor. Nokia, bir süre önce önemli teknoloji kurumlarına davetiyeler göndermeye başlamış ve onları 5 Eylül'de düzenleyeceği toplantıya davet etmişti. Bu toplantıda da Windows Phone 8'li telefonlarını ilk kez göstereceği düşünülüyor. Biliyorsunuz Nokia, kendi işletim sisteminin ardından Microsoft'un mobil işletim sistemiyle çalışan yeni cihazlarına bir hayli umut bağlamış durumda. Bu arada, 29 Ekim'e kadar Windows Phone 8'li telefon beklenmiyor.
TeknokulisBENZER

Windows Phone 8'li Nokia'lar sızdırıldı
4/ 5
Oleh