Uzay Yolu: Orijinal Seri Google doodle

Uzay Yolu: Orijinal Seri Google'ın Doodle'ında yerini aldı...

 Google bu gece saat 24:00 geçer geçmez tarih 08.09.2012'yi gösterince yeni eğlenceli doodle'ı Uzay Yolu: Orijinal Seri'yi ana sayfasına koydu. doodle adeta bir oyun havasında hazırlanmış; kayıp olan Google'ın son harfi 'e'yi bulmak için aşamaları geçiyor ve Google'ı 'e' harfine kavuşturuyorsunuz.

 Uzay Yolu, Gene Roddenberry tarafından yapılmış, 18 Eylül 1966'dan 3 haziran 1969'a kadar yayınlanmıştır. 80 bölüm hazırlanmış bunlardan 79 gösterilmiştir. Üç sezon kadar kısa süren bir yayın hayatından sonra sendikasyon'a geçmiş ve orada kendine geniş bir hayran kitlesi edinmiştir. Programın başarısı kendisinden sonra beş seriye ve on televizyon filmine olanak vermiştir. Guinness Rekorlar Kitabı tarafından en çok yan ürünü olan program olarak listelenmektedir. Program resmi olarak sadece Uzay Yolu olarak isimlendirilmiş olsa da kendisinden sonra gelen diğer ürünlerle karıştırılmaması için Uzay Yolu: Original Seri (bazen kısace TOS ya da ST:TOS) olarak adlandırılmıştır.

23. yüzyılda geçen Uzay Yolu Kaptan James T. Kirk ve 2. kaptan Mr. Spock tarafından kumanda edilen yıldız gemisi Atılgan ve mürettabatının maceralarını anlatır. İki ilk bölüm[1] (The Cage ve Where No Man Has Gone Before) hariç - her bölümün başında Kaptan Kirk'ün sözleri geminin amacını anlatır. Space, the final frontier. These are the voyages of the starship Enterprise. Its five-year mission: to explore strange new worlds, to seek out new life and new civilizations, to boldly go where no man has gone before. Uzay, son sınır. Bunlar yıldız gemisi Atılgan'ın seyahatleridir. Beş yıllık görevi: yeni tuhaf dünyaları keşfetmek, yeni hayat ve yeni uygarlıklar aramak, daha önce hiçbir insanın gitmediği yerlere cesurca gitmektir. Uzay Yolu 1966'da NBC'de gösterime girdiği zaman başarılı değildi. Reytingler düşük reklam gelirleri ise yetersizdi. İkinci sezonda iptal tehlikesi baş gösterdi fakat sadık hayranlarının mektup kampanyası sayesinde bir üçüncü sezona hak kazandı. Buna rağmen NBC Uzay Yolu'nu kimsenin seyretmediği bir gün ve saat olan Cuma 22:00'e koydu ve en sonunda dizi üçüncü sezonu sonunda yayından kaldırıldı.

BENZER

Uzay Yolu: Orijinal Seri Google doodle
4/ 5
Oleh