Samsung'dan hareket algılayan PC'ler

Samsung, PC pazarında da atağa kalkmaya hazırlanıyor.

Samsung yeni yaptığı duyurusuyla üç adet All in One PC'sini görücüye çıkardı. 27, 23 ve 21.5 inç değerlerde ekranları olan cihazlar, ayrıca dokunmatik fonksiyonlar barındıracak ve yanında 10 parmak klavye desteğini de sunacak. Bu tip bilgisayarların çalışması için ise, Windows 8 şart olacak. Zaten cihazlarla birlikte kullanıcılara sunuluyor bu sistem. İlk dokunmatik Windows'un neler yapacağı merak konusu doğrusu. Birçok önemli ismin, bu sistem hakkında endişeleri bulunuyordu. İlk cevapları ise, ekim ayının son haftası itibarıyla öğrenmeye başlayacağız.

Şimdi gelelim, Samsung'un bu üç yeni PC'sinden kısaca bahsetmeye. Yeni ürünlerin en iyi ve dolayısıyla en pahalısı 7 serisinin üst modeli olacak. Bu seri, kendi içinde iki kademeye ayrılmış durumda. Üst kısımda, 27 inç ekrana sahip, full HD ve klavyeli PC yer alıyor. Intel Core i7 işlemciye, 8GB RAM'e, 1 TB sabit disk ve ayrık AMD Radeon HD 7850M ekran kartına sahip olan cihazın fiyatı 1700 dolar olarak belirlenmiş. Tabii içinde Windows 8 ile birlikte. 7 serisinin diğer PC'si ise, 23 inç ekrana, Core i5 işlemciye, 6GB RAM, 1 TB sabit disk ve Intel HD 4000 entegre grafik kartına sahip. Fiyatı 1100 dolar olacak.
5 serisi ise, 21.5 inç ekrana, Core i3 işlemciye, 4GB RAM'e ve 500 GB sabit diske sahip. Onun da fiyatı 750 dolar olarak belirlenmiş durumda.

Ayrıca tüm modellerde üç tanesi 3.0, iki tanesi de 2.0 olmak üzere toplamda beş adet USB girişi bulunuyor. Kart girişleri, HDMI bağlantı noktası, optik sürücüler ve Bluetooth 4.0 da cihazlarda bulunacak özelliklerden.
Bu arada, bu PC'lerde hareket algılayıcı sistemin de olacağı söyleniyor. Sesli kontrol sistemi için de Samsung'un çalışmaları bulunuyor, ancak ne zaman kullanıcılara sunulacağı henüz belli değil. Yeni bilgisayar modellerinin hepsi, 26 Ekim'de, yani Windows 8 çıkış lansmanının yapılacağı gün satışa sunulacak.
Teknokulis

BENZER

Samsung'dan hareket algılayan PC'ler
4/ 5
Oleh