Samsung İPhone 5'i alaya aldı

Samsung'dan iPhone 5'le ilgili ilk yorum: Dahi olmaya gerek yokmuş...

Apple'ın geçen hafta tanıttığı son akıllı telefonu iPhone 5'e Koreli rakibi Samsung'tan ilk yorum geldi.
"DAHİ OLMAYA GEREK YOK"
Samsung'un yayınladığı reklamda Galaxy S III ile iPhone 5 karşılaştırıldı. Galaxy S III'te olup, yeni iPhone'da bulunmayan özelliklere dikkat çekilen ve "Dahi olmaya gerek yok" (It doesn't take a genius) başlığıyla yayınlanan reklamda, iPhone 5'in 13 temel özelliğine karşın, S III'ün 27 özelliği sıralandı.

Akıllı telefon pazarında Windows Phone 8 işletim sistemiyle tekrar çıkışa geçmek isteyen İskandinav Nokia da, Samsung gibi iPhone 5'ini Apple'ın ürün tanıtımlarında kullandığı "Dahi olmaya gerek yok" (It doesn't take a genius) felsefesiyle değerlendirdi. Nokia tarafından yayınlanan tweet'te, "Lumia 920: Kablosuz şarj, inanılmaz kamera, eldivenle bile kulanılabilen ekran ve daha fazlası.. hayır, dahi olmaya gerek yok" denildi.

ÖN SİPARİŞLER TÜKENDİ
Geçtiğimiz hafta cuma günü online olarak ön siparişleri alınmaya başlanan iPhone 5'e talep yağdığı belirtildi. Apple'ın sözcüsü Nat Kerris, "Başdöndürücü bir talep aldık" dedi. Ancak şirket, 21 Eylül'de başlayacak olan resmi satış öncesi alınan ön siparişlerle ilgili rakamlarını paylaşmazken, siparişlerin teslimat süresinin 1-2 hafta uzayabileceği ifade ediliyor. Öte yandan ön talep ve 'iyimser' analist raporlarının etkisiyle Apple hisseleri 697 dolara kadar çıkarken, şirketin piyasa değeri de 650 milyar doları gördü.
İşte o reklam filminden bir kare;
Ensonhaber

BENZER

Samsung İPhone 5'i alaya aldı
4/ 5
Oleh