iPhone 5 resmi tanıtım videosu

iPhone 5 resmi tanıtım videosu yayımlandı, uzun süredir merakla beklenen resmi tanıtım sonunda gerçekleşti.

iPhone 5'i merakla bekleyenler Apple'ın tanıtımı ile bu meraklarını gidermiş oldu. Yayımlanan videoda iPhone 5'in özelliklerini ve fiyatını bulabileceksiniz. Uzun süredir beklenen, hakkında çeşitli videolar yayınlanan, bir çok dedikodu haberi yayınlanan iPhone 5, sonunda resmi olarak duyuruldu. Yeni telefon, sosyal medyada en çok konuşulan konu olmanın yanı sıra, haber siteleri San Francisco'daki toplantıdan sürekli son dakika bilgilerini geçtiler.

Apple'ın merakla beklenen yeni telefonu iPhone 5 modeli ile ilgili detaylar açıklandı. Ekranı büyüyerek 4 inçe çıkan telefon, yeni nesil A6 işlemci kullanıyor.

Her yeni ürün lansmanı olay haline gelen Apple'in yeni telefonu iPhone 5 bugün ABD'nin San Francisco şehrinde düzenlenen bir basın etkinliği ile tanıtıldı. Ekranı 3.5 inçten 4 inçe çıkarılan yeni model yüksek hızlı mobil şebeke türü 4Gdesteği sunuyor.

8 Megapiksel kamerası bulunan iPhone 5'in diyafram değeri ise f2.4 Apple'a göre yüzde 40 daha hızlı çekim yapabilen yeni kamerada daha önce standart olarak bulunmadığı için eleştirilen Panorama modu da bulunuyor. Bu modda oluşturulan fotoğraflar ise 28 Megapiksel çözünürlüğe sahip oluyor.

Video modunda Full HD çözünürlükte kayıt yapabilen yeni telefon video kayıt sırasında fotoğraf da çekebiliyor. Ön yüzünde bulunan kamerası 720p çözünürlüğünde video kayıt edebilen cihaz 3G üzerinden FaceTime desteği de sunuyor. 3 adet mikrofona sahip olan iPhone 5'te ses kayıt özelliği daha da geliştirilmiş.

Bağlantı yuvası değişti
iPhone'un en ilginç yönlerinden biri ise bağlantı yuvasının değiştirilmiş olması. Yüzde 80 daha küçük tasarlanan yeni bağlantı yuvası özel bir dönüştürücü yardımı ile eski nesil bağlantıya sahip cihazlarla da kullanılabilecek.
Shiftdelete

BENZER

iPhone 5 resmi tanıtım videosu
4/ 5
Oleh