iPhone 5 piyasaya çıkmadan satış engeline maruz kalabilir

Merakla beklenen yeni iPhone piyasaya sürülmeden satış engeliyle karşı karşıya kalabilir.

HTC ve Samsung, Apple'ın daha resmi olarak açıklamadığı cihazında LTE bağlantı seçeneği olması durumunda, satış yasağı koydurtmaya hazırlar.

12 Eylül'deki Apple organizasyonu yaklaştıkça sesler artıyor. Apple'ın hala kavgalı olduğu piyasadaki firmalar da yeni bir cephenin açılmasını beklerken, saldıracak yeni noktalar da hazırlıyorlar. Bunun son örneği de HTC ve Samsung'un Apple'a karşı açmayı planladığı satış yasağı davası.
4G ve LTE ile ilgili olarak ellerinde pek çok patent bulunduran iki dev, yeni iPhone'un 4G / LTE destekli olacağının dedikodusundan yola çıkarak yasal hazırlıklarını yapmaya başladılar. Daha önce Apple'ı 4G / LTE bağlantısına izin veren iPad için dava eden HTC, yeni iPhone için de bir davaya hazırlanıyor. Eğer mahkemeler bu davaları geçerli bulursa, ki bu büyük ihtimal, yeni iPhone daha piyasaya çıkmadan yasak yiyebilir.
Apple da bu konuyu baştan beri ciddiye alıyor. Bu yüzden şimdiye kadar elinde 4G / LTE ile ilgili hiç patent olmayan Apple, sadece 2012 içerisinde toplam piyasadaki patentlerin yüzde 4.9'unu eline geçirdi.
Teknokulis

BENZER

iPhone 5 piyasaya çıkmadan satış engeline maruz kalabilir
4/ 5
Oleh