İngiliz milyarder Turkcell ile görüşüyor

Ünlü İngiliz işadamı Richard Branson'un sahibi olduğu Virgin Mobile'ın Türkiye'de sanal operatör olmak için Turkcell ile görüştüğü belirtildi.

İngiliz milyarder işadamı Richard Branson'un sahibi olduğu Virgin Mobile, Türkiye'de sanal operatör
(MVNO) olarak faaliyet göstermek amacıyla, Turkcell'in şebeke altyapısını kullanarak iş ortaklığı
yapmak için görüşmeler yürütüyor. Reuters'e konuşan konuya yakın bir kaynak, "Virgin Mobile Türkiye'de sanal operatör olarak faaliyet göstermek istiyor. Bunun için de pazardaki şirketlerle görüşmeler yaptı.

Turkcell ile görüşmelerde belli bir noktaya gelindi" dedi. Turkcell'den konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Turkcell'in kapsama alanından yararlanmak isteyen sanal operatörlere hizmet vermek için, mobil iletişim pazarına değer yaratacak bu tarz yatırım işbirliklerine Turkcell olarak kapımız açık bulunmaktadır" denildi.

'ÖN GÖRÜŞMELER YÜRÜTÜYORUZ'
Virgin Group Direktörü Nick Fox, "Türkiye’de birkaç şirketle ön görüşmeler yürütüyoruz. Türkiye, Virgin Mobile için harika bir pazar" dedi. Virgin Mobile, 20 milyona yakın abonesiyle İngiltere'nin yanı sıra Avustralya, Kanada, Fransa, Şili, Güney Afrika, Hindistan, Polonya ve ABD'de faaliyet gösteriyor.
Sanal operatör konumlandırmasıyla Türkiye'de halihazırda Avea'nın altyapısını kullanan, Fenercell, Kartalcell, GSMobile, Bimcell, TTNET Mobil gibi markalar bulunuyor.
Habertürk

BENZER

İngiliz milyarder Turkcell ile görüşüyor
4/ 5
Oleh