Galaxy S3, Amerika'da zirvede!

Apple türlü uğraşlarla Samsung Galaxy S3’ü alt etmeyi istiyor ancak rakamlar durumun farklı olduğunu gösteriyor.

En son rakamlar, iPhone 5’in bile Apple’ı ABD akıllı telefon piyasasında birinciliğe taşımaya yetmeyebileceğini gösteriyor. Mobil cihaz haberleri ve araştırmaları sunan ABD merkezli PhoneDog sitesi, 26’ıncı haftasında olan iki akıllı telefon anketinin sonuçlarını açıkladı.

Oylaması devam eden ve şu ana kadar 47 bin kişinin oy kullandığı iki ankette, S3 rakiplerini geride bırakarak birinciliğe oturmuş durumda. ABD’li tüketiciler, ‘Halkın Tercihi Listesi’ ve “Mobil Teknolojileri Uzmanları Listesi’nde S3’ü birinciliğe layık görürken, iPhone 4S sadece uzmanların oy kullandığı listeye girebildi.

Halkın Listesi’nde S3’ü sırasıyla HTC One X ve Samsung Galaxy Nexus takip etti. Uzmanlar Listesi’nde ise ikinci sırayı iPhone 4S alırken, üçüncü sırada HTC One X yer aldı.

APPLE İÇİN KRİTİK TABLOLAR

Apple, yeni nesil iPhone’un tanıtılmasına bir hafta kala, kendi krallığı kabul edilen ABD’de yayımlanan kritik araştırmalarla karşı karşıya kalıyor. Kısa bir süre önce Global Equities Research şirketinin yaptığı araştırmada, S3 satışlarının patladığı görülmüştü. S3’ün yasaklanması için yapılan resmi başvuru öncesinde yayımlanan araştırma, ABD’li tüketicilerin yasaklanmasından endişelendikleri S3’e hücum ettiklerini göstermişti.

PhoneDog, her ne kadar S3 birinci olsa da, Halkın Listesi’nde HTC One X’in birinciliği zorladığını belirtti. One X, Pazartesi itibariyle sadece 42 oyla S3’ün gerisinde bulunuyor. One X, Uzmanların Listesi’nde ise sadece 37 oyla iPhone 4S’in arkasında.

PhoneDog sitesinin genel yayın yönetmeni Aoron Baker, “Bu hafta ortaya çıkan rakamlar devam etmekte olan bir trendi gösteriyor, çünkü önümüzde çok çılgın bir mobil cihaz dönemi olacak” dedi.

BENZER

Galaxy S3, Amerika'da zirvede!
4/ 5
Oleh