Dünyanın en ince ve akıllı cep telefonu

İşte dünyanın en ince aynı zamanda en akıllı cep telefonu ama bu telefon tahmin ettiğiniz markalara ait değil!

iPhone 5'te, Samsung Galaxy S III'te, dünyanın en ince telefonu değil. Peki hangisi o zaman?
iPhone 5’in görücüye çıkmasının ardından her gün yeni bir tartışma alevleniyor. Apple’ın Pazarlama Başkan Yardımcısı Phil Schiller’ın, iPhone 5 lansmanında ‘dünyanın en ince akıllı telefonu’ açıklaması yeni bir eleştiriyi de beraberinde getirdi.

Dünyanın en ince akıllı telefonu olduğu iddia edilen iPhone 5’in, 7.6 mm ile 2011 modeli olan Motorola RAZR XT910’dan 0.5 mm daha kalın olduğu ortaya çıktı. Telefonun kamera bölümü dahil edildiğinde bile iPhone dünyanın en incesi unvanına erişemiyor.

BİR TEK MOTOROLA DEĞİL
Motorola RAZR XT910, iPhone5'i en ince akıllı telefon karşılaştırmasında geçen tek cihaz değil. Bir diğer süper ince telefon, Huawei'ye ait. Huawei Ascend P1s, 6.68 mm'lik kalınlığıyla iPhone 5'ten daha ince bir telefon. Ağırlığı ise 122 gr gelen iPhone'dan çok az daha fazla, 130 gr.

Dünyanın en ince telefonu ise 6.65 mm'lik kalınlığıyla Çinli Oppo firmasının ürettiği Finder modeli. Kısaca, Motorola ve Huawei'nin Android kullanan modeli, iPhone 5'ten daha ince ve en ince akıllı telefon klasmanında Apple'ı geride bırakmış durumda. Çinli yerel bir üreticinin adı fazla duyulmayan Finder adlı telefonu ise Phil Schiller'in iddia ettiği unvana sahip olan telefonun kendisi. Bu gerçeğin ardından Apple'dan gelecek açıklama merakla bekleniyor...
Samanyolu

BENZER

Dünyanın en ince ve akıllı cep telefonu
4/ 5
Oleh