Apple'dan Samsung'a bir darbe daha

Apple Amerika'da kazandığı patent davasından sonra Samsung'a yüklenmeye devam ediyor.

Apple haftaiçi ortaya çıkan Samsung'un 8 telefonuna yasak talebi ile ilgili resmi başvuruyu yaptı. Bu telefonlara Galaxy S III ve Galaxy Note 10.1'i de eklendi. Apple ile Samsung arasındaki sancılı dava süreci bitmek bilmiyor. Geçtiğimiz hafta ABD'de sonuçlanan davada mahkeme Samsung'u 1 milyar dolar ödemeye mahkum etmişti. Geçtiğimiz gün ise Japonya'daki dava sonuçlanmış ve mahkeme Samsung'un hiçbir patenti çiğnemediğini hüküm verdi. Bunlar devam ederken Apple, Samsung'un geçtiğimiz günlerde açıkladığımız 8 telefonu ve bunların yanında Galaxy S3 ve Galaxy Note'un da bulunduğu birçok Samsung ürününün ABD'de yasaklanması için harekete geçti.

Apple bu başvurunun sebebi olarak ise ABD'de kazandığı patent davasını gösteriyor. Çünkü davada Samsung'un ihlal ettiği kabul edilen patentlerden bazıları bu telefonlarda kullanılıyor. Konu ile ilgili yaptığı ilk açıklamada Samsung, ABD'de cihazlarının satın alınabilir olması için ellerinden ne geliyorsa yapacaklarını belirtmişti. Bu resmi başvurudan sonra ise, Apple'ın müşterilerin seçme şansını ortadan kaldırırken bir yandan da tekel olmaya çalıştığını belirtti.
Samsung'un en başarılı akıllı telefonları arasında yer alan Galaxy SII, Galaxy SIII ve diğer cihazlara ABD'de satış yasağı geleceği düşünüldüğünde Apple'ın ABD'de tekel olma hayali gerçek olmaya çok yakın.
Teknokulis

BENZER

Apple'dan Samsung'a bir darbe daha
4/ 5
Oleh