Türk girişimcilerden Android oyunu: Escape from Rikon

Türk firmaların oyun sektöründeki yükselişi devam ediyor. Bunun son örneği ise 2 üniversite öğrencisinin hazırladıkları Escape from Rikon adlı Android oyunu.

Son zamanlarda birçok girişimcinin şirketleşerek veya bireysel olarak çeşitli iOS, Android ve PC oyunlarına imza attıklarını görüyoruz. Bunlardan birisi de, şimdilik sadece Android için yapılan Escape from Rikon. Oyun Google Play’de kısa sürede 1000 yükleme barajını aşarak, 5000′e doğru emin adımlarla devam ediyor.

Oyunun yapımcıları, Turan Aslangil ve Eda Kahveci. İkisi de üniversite öğrencisi olan bu arkadaşlar, ilk oyunlarını Tvee markası altında çıkardılar. Tvee isminin, yapımcıların isimlerinden geldiğini anlıyoruz.

Şimdilik Android dedik çünkü 2 ay içerisinde, oyunun iOS versiyonu ile de buluşacağız. Biraz da oyundan bahsedelim. Hikaye olarak klasik kaçış oyunlarından farkı yok. Oyunun fark yarattığı noktalar ise, oynanabilirliği, grafikleri ve müzikleri. Zaten yapımcıların yaptığı açıklamada da buna vurgu yapılmış.

Turan Aslangil:
İlk oyunumuz için çok farklı olduğumuzu söylememiz zor. Çünkü konseptimiz başka oyunlarda birçok kez kullanılan bir konsept. Ancak estetik özellikleri ve kaliteyi olabildiğince üst düzeyde tutmaya çalıştık. İlk oyunumuz ile asıl amacımız konsepti gerçekten fark yaratacak bir oyun için yeterli sermayeyi edinmek ve piyasa hakkında tecrübe kazanmak. Bunu yaptıktan sonra çok farklı oyunlarla adımızı duyurmayı amaçlıyoruz.

Oyunun şu an hem ücretli hem de ücretsi versiyonları, Google Play’de yerini almış. Oyunun genel amacı, Rikon adasındaki hapishaneden kaçmak. Bu kaçış sırasında, gerek zıplayarak gerekse kayarak engelleri aşmaya çalışıyorsunuz. Aynı anda oyundaki altınlardan da toplayabildiğiniz kadarını toplamanız gerekiyor. Daha sonra bu altınları, oyun içi mağazadan alışveriş yaparak ek özellikler kazanmak için harcıyorsunuz.

Oyunun hem Türkçe hem de İngilizce dil seçeneğine sahip olduğunu belirtelim. Oyunu indirmek veya ücretli versiyonunu satın almak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Ayrıca oyunun Facebook ve Twitter sayfalarından detaylı bilgi alabilirsiniz.
Oyunfeed

BENZER

Türk girişimcilerden Android oyunu: Escape from Rikon
4/ 5
Oleh