Teknoloji Haberleri

Yeni bir cep telefonumu tercih ediyoruz yoksa yeni bir bilgisayar mı?

Yapılan araştırmalara göre geçtiğimiz yıl akıllı cep telefonu satışlarının bilgisayar satışlarını geçtiği görüldü. Son zamanlarda cep telefonu teknolojisinin aşırı bir yol kat etmesiyle, cep telefonu ve özellikle akıllı telefonların cazibesini büyük oranda artırdı.
Bilişim dünyasında geçtiğimiz yıla yönelik değerlendirmeler yavaş yavaş tamamlanırken, kullanıcı tercihlerinin bilgisayar dünyasının geleceğini belirlediğine de şahit olunuyor.

Canalys araştırma şirketinin raporundan derlenen bilgilere göre, geçtiğimiz yıl 414 milyon bilgisayar satılmasına karşın 487 milyon akıllı cep telefonu kullanıcılarla buluştu. Özellikle akıllı telefonların sayısı bu miktarda görünüyor. Çeyrek aylık periyotlar değerlendirildiği zaman ise 2011 son çeyrekte 2010′un aynı dönemine göre yüzde 57 artışla 160 milyona yakın akıllı cep telefonu satıldı.

Teknoloji haberleri size her zaman yeni araştırmaları sunuyor. Günümüzde de yeni cep telefonları büyük bir oranda teknoloji dünyasında diğer elektronik aletlerin çok daha üzerinde bir oranla satışlarını sürdürüyorlar. Cep telefonlarının büyük oranda gelişimi bilgisayar dünyasına olan talebi düşürdüğü kesin bir bilgi olarak kendini gösteriyor Çünkü artık her cep telefonu sahibi, telefondan da en büyük bilgisayar kullanımını artıran sosyal paylaşım sitelerine ve mail kutularına da girerek, bir bilgisayarın karşıladığı çoğu ihtiyaçları da giderebiliyor.

BENZER

Teknoloji Haberleri
4/ 5
Oleh