Londra 2012 ritmik jimnastik Google doodle

Google Londra 2012 olimpiyatlarını doodle'a taşımaya devam ediyor. Tarih 11.08.2012 olduğunda Google doodle'ında Londra 2012 ritmik jimnastik logosu yerini aldı...

Hergün farklı bir spor dalını ana sayfasına koyarak ödüllendiren Google'nin son seçtiği dal Ritmik Jimnastik oldu.Genelde kızların öne çıktığı bu sporda özellikle Rusların tartışmasız bir üstünlüğü bulunuyor.

2004 yılında Atina Olimpiyatlarında herkesi büyüleyerek Ritmik Jimnastik Kraliçesi seçilen Rus Alina Kabaeva, bu sporun en önemli isimlerinden birisi.Güzelliği ve zerafetiyle herkesi büyüleyen Alina Kabaeva, halen Putin'in partisinden milletvekili olarak görev yapıyor.
Son yıllarda Amerika ve Çin'den çıkan sporcular Rus hakimiyetini önemli ölçüde kırdı.
Amerikalı; Carly Patterson ve Nastia Liukin 2000'li yılların kraliçeleri olarak öne çıkarken Londra 2012 Yaz Olimpiyatlarında bireysel dalda Amerikalı Gabby Douglas altın madalyayı alarak yeni kraliçe oldu.
Tam adı Gabrielle Christina Victoria "Gabby" Douglas olan 1995 doğumlu siyahi jimlastikçi Gabby Douglas, 2012 Londra Olimpiyatlarında bireysel ve takım yarışmalarında iki altın madalya birden kazandı.
Gabby Douglas, ritmik jimnastikte altın madalya kazanan ilk siyah olarak da tarihe geçti.


Ayrıca ritmik jimnastik oyunu oynamak isteyenler için sitemize oyunu ekledik...BENZER

Londra 2012 ritmik jimnastik Google doodle
4/ 5
Oleh