İnternette kadın erkek mücadelesi

İnternet, her geçen gün hayatımızdaki yerini sağlamlaştırmak adına olağan üstü bir şekilde gelişmeye ve yaygınlaşmaya devam ediyor.

Önceleri evlerde bilgisayarın bile varlığı nadir iken şimdilerde toplumun her kesiminde bırakın bilgisayarları internete sahip olanların oranı bile oldukça artışta. Bu artış, doğal olarak internetin neredeyse zorunluluk haline gelmesiyle doğru orantılı çünkü artık çoğu işlemlerin internet ortamında hallediliyor olması kullanıcısı sayısının dev gibi büyümesinde en büyük etken.

İnternet kullanıcıları mutlaka rastlamıştır; bazı videolar veya başka materyalleri tıklamadan önce bir takım anketlerle karşılaşabiliyoruz. Cinsiyetimizden, tuttuğumuz takıma, yaş aralığından bir takım hobi sorgulamalarına kadar varan bu katılı mecbur olmayan bir takın anket çalışmaları neticeleri gösteriyor ki eskiden beridir erkek kullanıcıların işgal ettiği internet ortamında artık kadınların sayısı erkeklerinkini oldukça zorlamaya başladı.
Ülkemizde internetin 20’li yaşlara bastığı şu dönemlerde erkek kullanıcıların yaklaşık yüzde 55 -56 kadın kullanıcıların ise bu pastada yaklaşık yüzde 34 – 35 gibi bir oranda olduğu tahmin edilmekte. İnternet ortamında gerçekleştirilen bu anketlerin kesin rakamları verdiği söylenemese de yine de erkekler ve kadınların her alanda olduğu gibi internet kullanımı ve online ortamda geçirilen zaman aralığı yarışındaki tatlı rekabet de oldukça çetinleşeceği gözüküyor

BENZER

İnternette kadın erkek mücadelesi
4/ 5
Oleh