Google Chrome tarayıcı piyasasında hızla yükseliyor

İnternet kullananlar en çok hangi tarayıcıyı tercih ediyor dersiniz, ya da siz hangisini tercih ediyorsunuz. Bunu merak edenler için bir istatistik oluşturuldu.

Tarayıcı kullanım oranlarını inceleyen StatCounter'a göre Google Chrome tarayıcı pazarının üçte birini elinde tutuyor...

Genç bir tarayıcı olmasına rağmen hızlı bir şekilde yükselişini sürdüren Google Chrome, artık küresel tarayıcı pazarının üçte birini elinde tutuyor. Tabii bu hızlı büyüyüşte en büyük etken Chrome'un sahibinin Google olması, dünyada en fazla tercih edilen arama motoru Google ana sayfasına giren her ziyaretciye kendi ürünü olan chrom'u öneriyor. Chrome kullananlarda ürün hakkında olumlu geri dönüşler yapıyorlar.

StatCounter tarafından yapılan araştırmanın son verilerine göre, temmuz ayı sonu itibariyle Google Chrome'un tarayıcı pazarında %33.8'lik bir paya sahip olduğu görülürken Chrome'u %32 ile Microsoft Internet Explorer takip ediyor. Pazar payında küçük bir düşüş yaşayan Mozilla Firefox'un %23.7’lik bir orana sahip olduğu görülürken, Apple'ın Safari tarayıcısının rekabetten oldukça geride kalarak %7.1'lik bir paya sahip olduğu görülüyor. Söz konusu araştırmaya göre Google Chrome'un özellikle Güney Amerika, Asya ve Avrupa'da başarılı olduğu belirtiliyor. ABD, Birleşik Krallık ve Avustralya'da ise Internet Explorer'ın liderliği sürüyor.

Hızlı bir şekilde yükselişini sürdüren Google Chrome'un ilerleyen dönemlerde tarayıcı pazarındaki yükselişinin ne kadar daha süreceğini hep birlikte göreceğiz.

BENZER

Google Chrome tarayıcı piyasasında hızla yükseliyor
4/ 5
Oleh