Zuck: ''Facebook telefonu anlamsız olur''

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, Facebook markalı bir akıllı telefon yerine farklı planlar yapıyor.

Hepinizin bildiği gibi Facebook yakın zaman önce ABD'de NASDAQ borsasında işlem görmeye başlamıştı. Sosyal ağ devinin borsaya açıldıktan sonra düzenlediği ilk mali basın toplantısı geçtimiz gün gerçekleşti. Şirketin kar - zarar durumu dışında Zuck, Faebook'un stratejisi ile ilgili açıklamalar da yaptı.
Facebook, ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı, fakat yatırımcıların gördükleri rakamlardan çok da memnun olmadığı belli oldu. Şirket ikinci çeyrekte 1.18 milyar dolar ciro ve 157 milyon dolar net zarar açıkladı. Hissedarları biraz olsa sakinleştiren şey ise Mark Zuckerberg'in şirketin mobil stratejisi ile ilgili açıklamaları oldu.
Zuck ''Biz Facebook'un sıradan bir mobil uygulama olmasını değil, kullanıldığı cihazların içerisinde bir parça olmasını istiyoruz. Oluşturmaya çalıştırdığımız ekosistem ile geliştiriciler kendi uygulamalarını Facebook'un üzerinde çalışacak şekilde yazabilecekler. Zaten bu yüzden yakın zamanda Apple ile yaptığımız ortaklık neticesinde ortaya çıkan iOS Facebook entegrasyonu benzeri girişimleri, diğer cihazlarda da göreceksiniz. Farklı işletim sistemleri üzerinde yapabileceğimiz çok fazla iş var, zaten bu yüzden mevcut sistemleri kullanmak kendi telefonumuzu çıkartmaktan çok daha mantıklı'' diyerek, bir anlamda Facebook telefonu dedikodularının da son bulmasına sebep oldu.
Teknokulis

BENZER

Zuck: ''Facebook telefonu anlamsız olur''
4/ 5
Oleh