Zaman Tüneli Genişliyor!

Facebok’un Zaman Tüneli ile uyumlu uygulamaları hazır! Artık nefes alsanız herkesin haberi olacak…

Facebook’un geliştirici partnerleri Foodily, Ticketmaster, Pinterest, Rotten Tomatoes, Gogobot ve TripAdvisor gibi firmalar, Facebook’un Zaman Tüneli ile yüzde yüz uyumlu çalışan 60′dan fazla yeni uygulamalayı kullanıma sundu.

Siz hiç durum çubuğunuzda “X arkadaşınız şu anda Spofity’de Y sanatçısının şarkısını dinliyor” gibi bir bildirim gördünüz mü? Yakında böyle bildirimleri çokça göreceksiniz; hem de sadece ne dinlediklerini değil ne yiyorlar, ne izliyorlar, ne okuyorlar, ne alıyorlar ve bunun gibi bir çok bildirime artık alışmanız gerekiyor.

Yeni uygulamalar Facebook’ta arkadaşlarınızın neler yaptığını ve günlük aktivitelerini detaylı bir şekilde gösterecek. Aynı zamanda sizin o an yaptığınızı gösterdiği gibi aylık ve yıllık olarak da bu yaptıklarınızı türlerine göre ayıracak. Örneğin, bir ay içinde yediğiniz yemekler gibi…

Facebook bu yeniliklerle eskiden “çevrimdışı” yaptığımız müzik dinleme, seyahat planlama, yemek yapma gibi işleri sizinizin vereceğiniz ölçüde “çevrimiçi” hale getirmeyi amaçlıyor. Aynı zamanda Facebook, yaptıklarımızı kimlerin görmesini istediğinizi seçmemenize de izin veriyor.

BENZER

Zaman Tüneli Genişliyor!
4/ 5
Oleh