Twitter’ın “En Ahmak” Mesajı!

Wikipedia’nın site karartma protestosuyla dalga geçmek isteyen bu önemli isim bakın nasıl saçmaladı.

Yukarıda gördüğünüz tweet, RIAA’nın, yani telif haklarını savunmakiçin kişilere bile dava açmaktan çekinmeyen en büyük kurumuniletişim eş başkanı Jonathan Lamy’den geldi ve bugün okuduğumuz en düşüncesiz yazı oldu. Lamy, milyonlarca insanın önemsediği SOPA protestolarını hafife alan ve dalga geçen bir yazı yazdı: “Wikipedia’nın karartmasından sonra, bir yerlerde, bir öğrenci, bugün gerçek bir araştırma yaptı ve doğru bilgilere ulaştı. Düşünmesi bile kötü.”

Gizmodo’nun ortaya çıkarttığı bu tweet, site editörlerinin de büyük tepkisini çekmiş durumda. Site, yayınladığı haberde şunları söylüyor: “RIAA taraftarlarının, elbette SOPA’ya tepki için yapılan “karartma günü” hoşuna gitmeyecektir, bunu anlarız. Size bir öneri. Eğer insanları (ki dava etmek istiyorsunuz bu insanları) aşağılık olmadığınıza ikna etmek istiyorsanız başka bir yol deneyin. Ya da yeni bir slogan deneyin: RIAA: Lobicilikte İyi, İnsanlıkta Kötü…”

Bahsi geçen tweet şu anda Lamy tarafından silinmiş durumda ama Gizmodo’nun ve SOPA yasasına tepki veren herkesin öfkesinin kolay kolay geçmeyeceği kesin gibi görünüyor…

BENZER

Twitter’ın “En Ahmak” Mesajı!
4/ 5
Oleh