iPhone’culara Şok!

Apple’ın ortak kurucusu Steve Wozniak, bir kez daha Android sevgisinin altını çizerek Apple hayranlarını şaşırttı. Wozniak’ın, iPhone’a olan yakınmalarını ve neden Google’ın işletim sistemini seçtiğini açık sözlerle anlatması, bir anda manşetlere de bomba gibi düştü .

Daily Beast’in raporuna göre Wozniak ilk olarak sesli komutların ve GPS sisteminin Android’de daha iyi çalıştığını iddia etti ve şöyle dedi: “Benim birinci telefonum iPhone, güzelliğine hayranım. Ama keşke Android’imin yaptığı her şeyi yapabilse…”

Woz, Apple ve Android arasındaki savaşın tıpkı 90′lardaki Windows ve Macintosh rekabeti gibi olduğunu söyledi. Microsoft yazılımını üçüncü-şahıs üreticilere lisanslayınca marketi ele geçirmişti. Aynı teori şu anda Android tarafından gerçekleştiriliyor. Fakat bu seferki rakibin daha da güçlü olduğunu söylüyor Woz “iOS ve Android arasında, Mac ve Windows arasında olduğu kadar büyük bir fark yok” diyor ve Apple’ın sıkı uygulama kabul sürecinin avantajı Android’e veren bir ayak bağı olduğunu söylüyor.

Her şeye rağmen iPhone…

Apple’ın üzerinde yoğun uğraşlar vererek iPhone 4S’e koyduğu, ses-tanımlama-bazlı asistan Siri de Woz’un hayal kırıklıklarından biriymiş: “Siri’yle Android’in ses tanımlama teknolojilerini karşılaştırdığımda Siri’nin daha başarısız olduğunu gördüm. Ayrıca Android, navigasyon konusunda da bir boy önde.”

iPhone’un pil ömrünü de eleştiren Wozniak, Apple hayranlarının gözündeki itibarını korumak için ise çoğu kişi için iPhone’un yine de en iyi seçim olduğunu söylemeyi ihmal etmedi: “Hali hazırda Mac dünyasının içinde olan insanlara kesinlikle iPhone 4S’i öneririm çünkü çok uyumlu. iPhone hala en az göz korkutan şey. Karmaşadan çekinen insanlar için basit ve ihtiyaç duyduğunuz şeyleri yapan harika tek cihaz iPhone.”

BENZER

iPhone’culara Şok!
4/ 5
Oleh