Google Özür Diledi!

Dev arama motorunun bazı çalışanları, Mocality’nin müşterilerine ulaşarak, sayfa tasarımı gibi tekliflerle firmanın bilgilerini Google hesabına kullanmış.

Bilgi hırsızlığının ortaya çıkmasının ardından açıklama yapan Mocality’nin CEO’su Stefan Magdalinski, “Google, şirketimizi rekabet dışı bırakmak için, yetişmiş elemanlarını kullanarak aylar süren sistematik bir dolandırıcılık örneği sergilemiştir” sözleriyle arama motorunu eleştirdi.

Google’ın hırsızlığının ortaya çıkmasının ardından haber, The Register, Techcrunch, Boing Boing, The NextWeb, PaidContent, Slashgear gibi ünlü teknoloji sitelerinde ve bloglarında bir anda yayıldı. The Guardian gibi haber siteleri debilgi hırsızlığına yer verdi.

Suçlamaları kabul eden Google ise gelişen market ürünleri mühendisi Nelson Mattos aracılığıyla “Şirketimiz adınaçalışan bir ekibin Mocality’nin verilerini uygun olmayan bir şekilde kullandıklarını öğrenmekten utanç duyuyoruz. Mocality’nin müşterilerine sayfa tasarımı teklifinde bulunarak, şirket ile bizi temsil etmeyen bir düzeyde bağlantı kuran çalışanlarımızdan dolayı koşulsuz olarak özür diliyoruz” şeklinde bildiri yayınladı.

BENZER

Google Özür Diledi!
4/ 5
Oleh