“Gates’in Dahisi” Üzdü!

Henüz 9 yaşındayken Bill Gates’in dikkatini çeken bu küçük kız, gelen son haberle herkesi üzdü!

Microsoft gibi firmalarda çalışmak her zaman bir ayrıcalıktır ve birçok insan daha çok erken yaşlarında bu tarzda firmalarda kendilerine yer bulabilmek için yoğun bir çalışma temposu içerisinde bulular kendilerini.

Birçokları erken yaşlarında “dahi” adı altında büyük firmalar tarafından kapılır; işte haberimiz de bu dahilerden bir tanesi hakkında… Kendisi henüz dokuz yaşında, Microsoft mesleki ustalık sertifikasına sahip olan Arfa Karim, teknoloji hakkındaki inanılmaz bilgileri sayesinde Microsoft çalışanlarının göz bebeğiydi. Ama bu küçük dahi News Pakistan’dan yapılan bir habere göre, hastanede geçirdiği 26 gün sonunda hayata veda etti.

16 yaşındaki genç kız, baş etmeye çalıştığı sara nöbetlerinin bir tanesi esnasında girdiği şoktan çıkamadı ve 22 Aralık gününden bu yana komada yatıyordu.

Gates bile çare olamadı!

Pakistan gibi teknoloji konusunda çok büyük imkanları olmayan bir ülkede doğmasına rağmen, bu durum küçük Arfa’yı durduramamıştı, aksine birçok yetişkin Pakistanlının ulaşamadığı ve anlam veremediği bilgileri kolayca anlayabilmişti. Bill Gates ile Redmond’daki Microsoft kampüsü gezisi esnasında tanıştı. Gates aradan geçen birkaç günün ardından Arfa’nın ailesiyle temasa geçti ve ufak kızın hastalığı konusunda ona yardım etmek istediğini, ilk etapta Amerikalı doktorların video üzerinden Arfa’ya bakacaklarına, devamındaysa kızı tedavi için bizzat Amerika’ya alacaklarını söyledi.

Fakat bütün bu işlemler tamamlanamadan Arfa, Pakistan’ın Lahore kentinde, geçtiğimiz Pazar günü dünyaya gözlerini yumdu. Kendisi Pakistan’ın global teknoloji konusunda Gates’in dahisinden erken vedaen büyük temsilcisiydi şüphesiz ama burada asıl sorulması gereken soru; “Eğer ölmeseydi, kim bilir bizler için neler bulacak, dünyaya ne gibi katkıları olacaktı?” sorusu olmalıdır…

BENZER

“Gates’in Dahisi” Üzdü!
4/ 5
Oleh