Galaxy S III Bu Mu?

Samsung’un Galaxy serisi telefon ve tabletleri tüm zamanların en başarılı ürünleri arasında yerlerini aldılar. Galaxy S II geçen yıl Mobile World Congress 2011′de tanıtılmasının ardından ilk 5 ayında 10 milyondan fazla satış rakamına ulaştı.

Onun bu başarısı ile birilkte Samsung Mobile’in başkanı J K Shin’in Mayıs ayında yaptığı “Galaxy S III üzerinde çalışıyoruz ve 2012′nin ilk yarısında hazır olacak” açıklaması, S III’ün daha büyük bir heyecanla beklenmesine neden oldu. Şimdilik sır gibi saklansa da, Samsung’un CES basın konferansında kullandığı bir video ile yeni cihaz ortaya çıkmış olabilir.

Videoda Samsung’un etkileyici 55″ OLED TV’si, güncellenmiş Series 9 notebooklar’ı ve Galaxy Note’u gibi en son ürünlerinin tanıtımı yapılıyordu. Fakat tüm bu ürünlerin arasında, göz kırpması kadar kısa süreliğine başka bir cihazın daha gösterildiğini fark etti GSM Arena.

Görünüşte ilk olarak Galaxy Note’a benziyor fakat daha ince olduğu fark ediliyor ve ön kameranın yeri de Note ile farklı. Tabii ki de sadece videonun amacına ulaşması için uydurulmuş bir cihaz da olabilir fakat görünüşü gerçekten çok ilgi çekici.

Bunun gerçek S III olduğunu düşünecek olursak, başka neler bekleyebiliriz? Noel’den hemen sonra BGR yeni cihazın özelliklerinin Kore ETNews’a sızdığını belirtmişti. Ve eğer doğruysa S III, dört-çekirdekli Exynos çipseti (2GHz hızında olduğu tahmin ediliyor), 2GB RAM ve LTE bağlantıyla gelecek.

Asıl ilginç olan iddia ise…

Android 4.0 Ice Cream Sandwich ile çalışacak ve 4,65 inç 1280×720 çözünürlüklü SUPER AMOLED ekranı olacak. Enteresan bir iddia da Phandroid’den geldi. 3D ekranı olan başka bir modelin daha tanıtılacağı ve Samsung 3D televizyonlarla uyumlu çalışacağı iddia edildi.

Elimizde henüz resmi bir rapor olmadığı için ancak bu söylentiler üzerinden hareket edebiliyoruz. Fakat şanslıyız çünkü cihazın tanıtılması için fazla beklemeyeceğiz. Tüm raporların ve söylentilerin birleştiği tek nokta, Galaxy S III’ün gelecek ayki Mobile World Congress’te tanıtılacağı yönünde.

BENZER

Galaxy S III Bu Mu?
4/ 5
Oleh