En Fazla Güney Afrika Tweetliyor!

Araştırma sonuçlarına göre kıtanın en büyük ekonomisi, 2011′in son 3 ayında 5 milyondan fazla tweetlemiş.

11,5 milyon tweetin analizinin ve Afrika’nın en aktif 500 tweetçisinin anketinin yer aldığı araştırmanın verilerine göre, Güney Afrika’dan sonra 2,5 milyon ile ikinci sırada Kenya var. Çalışmayı yürüten Portland İletişim ve Tweetminster göre Kenya’yı, Nijerya (1 milyon 646 bin 212), Mısır (1 milyon 214 bin 62) ve Fas (745 bin 620) takip ediyor.

Araştırma sonuçlarından, Afrikalıların yüzde 57′sinin tweetlerini cep telefonlarından yaptıkları, kıtanın en aktif tweetçilerinin yüzde 60′ının 20-29 yaşları arasında olduğu anlaşıldı.

Ankete katılanların yüzde 68′ide Twitter’i haberler için kullandığını söylerken, yüzde 22′si de iş aramak için tweetlediğini belirtti.

Portland’ın dijital komünikasyon partneri Mark Flanagan anketin ardından yaptığı açıklamada, “Çok ilginçtir ki, sosyal medya kullanıcılarının hızla arttığı Afrika’da maalesef kıtanın önde gelen isimleri halen Twitter’dan uzak. İş ve siyaset dünyası sosyal medyanın tartışmalarına katılmıyor. Genellikle gençler iletişim amaçlı tweetliyor kullanıyor.” dedi.

BENZER

En Fazla Güney Afrika Tweetliyor!
4/ 5
Oleh