Arap-İsrail Hacker Savaşında En Son Raunt!

İsrailli ve Arap hackerlar arasındaki savaş, son hızıyla sürüyor. Filistin yanlısı “Kabus” adlı hacker grubunun birkaç gün önce düzenlediği saldırıya, İsrailli “Nuclear” grubundan misilleme geldi.

israilli hackerlar, Suudi Arabistan’daki bankaları hedef alan saldırılarında, 4,800 müşterinin kredi kartı bilgilerini ele geçirdiklerini ve internette yayımladıklarını açıkladı.

Nuclear’ın yakın dönemde gerçekleştirdiği saldırılarının en sonuncusunda, grubun geçmişe kıyasla daha fazla kredi kartı numarası, güvenlik kodu ve kartların son kullanma tarihi bilgilerini elde ettiği belirtildi.

Filistin yanlısı gruplar cevap olarak Hindistan merkezli sitelere müdahale ederek İsrail’in işgalini protesto eden yazı ve fotoğraflar yerleştirdi.

BİR MİSİLLEME YETMEDİ

İsrail karşıtı hacker grupları, bu hafta içinde İsrail’in El Al havayolları ve İsrail menkul kıymetler borsasının sitelerini çökertmişti.

İsrailli hackerlar geri kalmayarak, Suudi Arabistan menkul kıymetler borsası Tadawul ve Birleşik Arpa Emirlikleri (BAE) Abu Dabi menkul kıymetler borsasının sitelerine saldırmıştı.

Suudi yetkililer ise saldırı iddialarını reddederek gelişmiş güvenlik sistemlerinin böyle bir duruma izin vermediğini ifade etti.

BENZER

Arap-İsrail Hacker Savaşında En Son Raunt!
4/ 5
Oleh