Anonymous Fena Patladı!

Anonymous, bugüne dek hiç yapmadığı bir şeyi yaptı ve durmaya da niyeti yok! İşte dev saldırı…

Anonymous adını birkaç hafta önce çok sık duyuyorduk. Türkiye’dekiinternet uygulamalarını protesto etmek için bile hack eylemleri düzenleyen dev hacker grubu, birkaç haftadır sessizliğie bürünmüştü. Ama görünüşe göre dönüşü muhteşem oldu…

Birkaç haftadır sessizliğini koruyan hacker topluluğu Anonymous, ABD yönetiminin dev dosya indirme servisi MegaUpload’ı kapatmasının ardından faaliyete geçti. ABD Adalet Bakanlığı web sitesine “hizmeti engelleme” saldırısında bulunan grup, sitenin 1 saat boyunca devre dışı kalmasına neden oldu.

ABD Adalet Bakanlığı web sitesinin çalışmamasının nedeninin, ilk başta çok sayıda kullanıcının MegaUpload tutuklamaları ve kapatılması üzerine siteye bağlanması olduğu düşünülüyordu. The Next Web’in haberine göre Anonymous’un resmi Twitter sayfasında saldırıyla ilgili herhangi bir bilgi yer almasa da, grubun İsveçli dalı saldırıyı üstlendi. Twitter’da #OpPayBack etiketi ile saldırının başarısından bahseden grup, bunu 15 dakikada başardığını konuşuyor.

Diğer dev siteler de Anonymous’un hedefinde…
Bu arada son gelen bilgilere göre MPAA, RIAA ve Universal’in de siteleri çökmüş durumda ve Anonymous bu saldırıları kabulleniyor. Beyaz Saray’ın web sitesi Whitehouse.gov ve FBI web sitesinin de grubun hedefinde olduğu söyleniyor. Üstelik grup, bu kadarla da kalmayacağının sinyallerini vermeye devam ediyor.

Görünüşe bakılırsa Anonymous, daha önce pek yapmadığı bir şeyi, yani “seri hack’lemeyi” hayata geçirerek muhteşembir geri dönüş yapıyor. Hem MegaUpload’un kapatılması, hem de internette büyük protestolara neden olan SOPA yasası, dev bir siber savaşın da başlamasına neden oluyor. Haber yayına hazırlanırken bile birçok yeni saldırı haberi gelmeyedevam ediyordu. Bakalım FBI, Anonymous’a nasıl bir karşılık verecek.

BENZER

Anonymous Fena Patladı!
4/ 5
Oleh