Doodle 4 Google: Türkiye'nin harikaları


Google bildiğiniz üzere önemli günlerde ana sayfasında günün mahiyetine göre Doodle'lar yayınlıyor. Bu çerçevede ilköğretim öğrencileri içinde Doodle 4 isimli bir yarışma düzenliyor. Bu yarışmayı Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'da destekliyor.

İşte Google'ın yarışma için açıkladığı duyuru:
Dünya tarihine mal olmuş kişilerin doğum günlerini, ülkelerin festival ve bayramlarını kutlamak amacıyla ana sayfamızda Doodle adını verdiğimiz özel logoları kullanmaktayız. Google Türkiye olarak Türkiye'deki, 1. sınıftan 8. sınıfa kadar olan tüm öğrencileri, kendi 'Doodle' tasarımlarını sergileyecekleri M.E.B destekli Google Doodle yarışmasına katılmaya davet ediyoruz.

Bu yılın teması "Türkiye'nin Harikaları". Ülkemizin benzersiz doğal güzelliklerini anlatan veya tarihi ve turistik yerlerini konu alan Doodle'larınızı bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Tasarlayacağınız logoda, gizemli gezegen olarak da anılan Kapadokya'daki Peribacaları, bilim ve kültür merkezi Hasankeyf, akustiği hala bir sır olan Aspendos Antik Tiyatrosu ya da Mimar Sinan'ın 7 senede tamamladığı Süleymaniye Camisi gibi Türkiye’nin Harikalarını yansıtabilirsiniz.

Birinci seçilen Doodle tasarımı, Google Türkiye ana sayfasında bir gün boyunca Google logosu olarak yayınlanacak ve milyonlarca kişi tarafından görüntülenecektir. Öğrenciler için 10.000 TL tutarında burs, okulları için 15.000 TL değerinde aynî teknoloji yardımı ve ilk 10 finalist öğrenci ve öğretmenlerine Nexus 7 tablet ödülü verilecektir.
Eğer sizde oylamaya katılmak isterseniz Doodle 4 Google bu linke tıklayın oyunuzu kullanın.

Bunlarda ülkemizden yarışmaya katılan öğrencilerimizin çizdiği Doodle'lar. Finale kalan 10 ''Doodle 4 Google'' finalistini tebrik ederiz.


BENZER

Doodle 4 Google: Türkiye'nin harikaları
4/ 5
Oleh