Rovio 263 milyon kullanıcı sayısına ulaştı


Angry Birds’in yapımcısı Rovio, 263 milyon aktif kullanıcı sayısı ile önceki yıla göre %30 büyüme sağladı.

Şirketin resmi blogundan yaptığı açıklamaya göre Rovio, Aralık ayı itibariyle 263 milyon aktif kullanıcıya ulaşmış durumda. Şirketin yayınladığı oyunların indirilme sayısı ise 2012 yılı sonunda 1 milyarı geçtiği görülüyor.

Bu arada sadece yılbaşı haftası 30 milyon ve sadece yılbaşı günü ise 8 milyon oyunun indirildiğini parantez içinde paylaşalım.

Rovio’nun açıkladığı aktif kullanıcı sayısını bir fikir vermesi açısından Zynga ile kıyaslayalım. Zynga’nın açıkladığı 2012 yılı üçüncü çeyrek bilançosuna göre şirketin 311 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Bu kullanıcıların 264 milyonu ise sadece Facebook üzerinden Zynga oyunlarını oynuyor.

Angry Birds, Amazing Alex ve Bad Piggies gibi 2012 yılında en popüler oyunlarına sahip olan Rovio, başarılarıyla kendini kanıtlamış bir şirket.

2013 yılında yeni oyunlarla kullanıcı karşısına çıkmaya hazırlanan Rovio’nun aktif kullanıcı rakamlarının arttıracağına kesin gözüyle bakabiliriz. Son olarak Rovio 2012 yılını bir dönüm noktası olarak nitelendiriyor ve 2013 yılının sürprizlerle dolu olacağını belirtiyor.

BENZER

Rovio 263 milyon kullanıcı sayısına ulaştı
4/ 5
Oleh