Galaxy S II Plus, Galaxy S II’nin gölgesinde kaldı


Samsung'un Plus hamlesi hiçbir yenilik sunmuyor.

Samsung, CES 2013 etkinliğinin son gününde Galaxy  S II Plus modelini tanıtmıştı. Galaxy S II’ye nazaran daha iyi özellikler sunması beklenen telefon için tam bir hayal kırıklığı değerlendirmesi yapabiliriz.

Ekran, kamera, tasarım ve pil gücünde herhangi bir gelişme sağlanmasını bırakın depolama alanın 8GB’a düşürülmesi ve değiştirilen işlemci, telefonu Galaxy S II’nin gerisinde bırakıyor. Galaxy S II’de çift çekirdekli Exynos 4 işlemci kullanan Samsung, Plus modelinde ise çift çekirdekli Broadcomm cephesinde bir işlemci kullandı.

Cortex-A9 mimarisini temel alan işlemcinin 40-45nm fabrikasyon sürecinde üretim gösteriyor ve performans bazında Exynos işlemcilerin gerisinde kalıyor. VideoCore IV adlı grafik birimi de Mali-400’ün oldukça gerisinde olduğu bildirildi.

Samsung cephesinde gelen bu hamleye açıkçası anlam verebilmiş değiliz. Hatırlanacağı üzere One X için Plus modeli resmiyet kazanmış fakat HTC telefonda birçok geliştirmeyi bizlere sunmuştu. Galaxy S II Plus’ın S II’ye nazaran getirdiği tek yenilik Android 4.1.2 Jelly Bean oldu. Şunu da hatırlatalım, ocak ayı içerisinde Galaxy S II için Jelly Bean güncellemesi yayınlanacak.

BENZER

Galaxy S II Plus, Galaxy S II’nin gölgesinde kaldı
4/ 5
Oleh