Instagram ve Twitter bağı tamamen koptu


Dünyanın en büyük sosyal medya ağı Facebook’un Nisan ayında satın aldığı Instagram, dünyanın en büyük mikroblog sitesi Twitter ile ortaklığını sonlandırmasının ardından, Twitter’a ait tüm içerikleri bünyesinden sildi.

Teknoloji dünyasına geçtiğimiz hafta düşen ve milyonlarca kullanıcıda hayal kırıklığı yaratan Twitter-Instagram ayrılığı, resmen tamamlandı. Instagram’ın Twitter içeriğini tamamen kapatmasıyla, mikroblog sitesindeki tüm Instagram fotoğrafları yok oldu.
Facebook da Instagram gibi Twitter içeriğini sayfasından kaldırdı. Bundan böyle Facebook kullanıcıları sayfalarında paylaştıkları Twitter mesajlarında Instagram ile düzenledikleri fotoğraflarını koyamayacak.

TWITTER’DAN AÇIKLAMA
Twitter, Facebook ve sahibi olduğu Instagram’ın tek taraflı ve ani bir şekilde kendisiyle olan bağını koparması üzerine, sayfasında yaşanan değişikliğe yönelik bir açıklama yaptı:
“Instagram, Twitter ile fotoğraf paylaşımı özelliğini kaldırdı. Sonuç olarak, fotoğraflar artık tweet’lerde ve foto galerilerde belirmiyor. Hala Instagram fotoğraflarına tweet ile bağlantı koyabiliyor olmanıza rağmen, fotoğraflar Twitter’da görülmüyor.”
Facebook da konu hakkında açıklama yaparak, Twitter ile Instagram ayrılığının “fotoğraf paylaşımı konusunda alınan yeni kararlardan kaynaklandığını” belirtti. Instagram CEO’su Kevin Systrom, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, Twitter ortaklığının bitmesinin en büyük nedeninin, “fotoğraflarının Twitter’da değil internet sayfalarında görülmesini istemeleri” olduğunu söylemişti.
Mobil bir uygulama olarak doğan Instagram, Kasım ayının başında web sayfasını açarak internete adım atmıştı.

‘TWITTER CARDS’ İŞİ BOZDU
İki sosyal medya şirketi arasındaki ayrılıkta, Twitter’ın üçüncü parti uygulamaları tweet’lerinde kısıtlamarı da rol oynadı. Instagram, Facebook tarafından satın alınmadan önce fotoğrafların Twitter’de düzgün bir şekilde görülebilmesi için ‘Twitter Cards’ özelliğini kullanıyordu.
Fotoğraların yan sıra Twitter’ın anlaşmalı olduğu haber sitelerinin içerikleri özet halinde sunan Twitter Cards, uyguladığı filtreyle Instagram’ı gözardı eden bir uygulama olarak öne çıkmıştı.

BENZER

Instagram ve Twitter bağı tamamen koptu
4/ 5
Oleh