MSI GeForce GTX 660 Hawk modelini duyurdu


MSI özel tasarımlı GeForce GTX 660 Hawk modelini duyurdu

MSI orta segment için hazırladığı özel tasarımlı GeForce GTX 660 HAWK modelinduyurdu. İlk defa geçtiğimiz ayın ortalarına doğru gündeme gelen bu model, yüksek kaliteli komponentlere ve 10 fazlı güç tasarımı ile kendi sınıfındaki en iddialı modellerden bir tanesi olacak gibi görünüyor.

Fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak gelen ekran kartında, grafik birimi standart olarak 1085MHz'de çalışırken, GPU Boost özelliği devreye girdiğinde ise frekans otomatik olarak 1150MHz'e yükseliyor. Bellekleri 6GHz'de görev yapan ekran kartına 2GB GDDR5 bellek kapasitesi eşlik ediyor.

Bellek veri yolu desteği 192-bit olan ekran kartı, kaslı bir yapı sergiliyor. Kartın görünümünün bu denli iddialı olmasının arkasındaki neden ise kullanılan Twin Froz IV soğutucusu. İki adet fana ve nikel kaplı bakır ısı borularına sahip soğutucunun, sessiz ve etkili çalıştığı ifade ediliyor.

MSI GeForce GTX 660 Hawk modelinde ayrıca daha önce Radeon HD 7970 Lightning gibi modellerde gördüğümüz GPU Reactor modülüne de yer veriliyor. Bu özellik sayesinde grafik biriminin hız aşırtma esnasındaki güç ihtiyacı karşılanarak daha stabil çalıştırabiliyor.

MSI GeForce GTX660 Hawk'ın 250$ civarı bir fiyatla satılması bekleniyor.
Donanımhaber


BENZER

MSI GeForce GTX 660 Hawk modelini duyurdu
4/ 5
Oleh