Twitter’da etkileşiminizi nasıl artırırsınız?

Twitter'da profilinizin veya firmanızın profilinin etkileşimini çoğaltma ve takipçi sayınızı artırma için ipuçları...

Buddy Media, Aralık 2011 ile Şubat 2012 arasında 320 büyük markanın Twitter hesabını inceleyen bir araştırma yapmıştı.
Markaların Twitter kullanırken düştükleri hataları tespit etmiş ve yapmaları gerekenleri belirlemişti.
Şimdi biz de firmalarımızın bu hataya düşmemesi için sizinle analizi paylaşıyoruz...
Araştırmaya göre markalar tweet atarken zamanlamayı yanlış yapıyor, yeterli sayıda hastag kullanmıyor ve retweet alabilecekleri yöntemleri kullanmıyorlar.
Twitter’da etkileşim için doğru günler hangileridir?
Araştırma, tweet’ler en iyi etkileşimin alınacağı günün hafta sonu olduğunu söylüyor. Hafta sonu atılan tweet’ler, diğer günlere oranla %17 daha çok etkileşim sağlıyor. Ama büyük markaların sadece %19′u hafta sonu tweet atıyor.
Hafta içinde ise en çok tweet atılan gün, perşembe günü. Ama kullanıcıların en az etkileşime geçtikleri gün de perşembe günü.

Hangi saatlerde tweet atılmalı?
Yaıpılan araştırma, “yopun saat aralığı” olarak 008.00 ve 19.00 saatlerini belirlemiş. Bu saat aralığında atılan tweet’lerin, kullanıcılar ile %30′dan fazla etkileşime geçildiği saptanmış. Etkileşimin en az olacağı varsayılan saatler ise 07.00 ve 20.00 olarak kaydedilmiş.
İdeal tweet sayısı nedir?
Araştırma, günün ilk tweet’inin %120 gibi bir etkileşimi olduğunu söylerken, atılan her tweet’de etkileşimin giderek azaldığını da istatistiksel olarak belirtiyor. Günde ideal olan tweet sayısı 4 tweet olarak belirtilmiş.

Tüm bunların yanında, ideal bir tweet’in 100 karakterden az olması gerektiği de belirtilmiş. Atılan tweet’lerde linklerin olması, hashtag kullanımı, “RT” isteğinde bulunulması ve görsel bulunması tweet’lerin etkileşimini arttıran temel adılar olarak belitilmiş.

BENZER

Twitter’da etkileşiminizi nasıl artırırsınız?
4/ 5
Oleh