Steve Jobs'un çalıntı ipad'i bir palyaçoda çıktı

Apple şirketinin kurucusu Steve Jobs'un çalıntı ipad'i bir palyaçoda çıktı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde 10 ay önce hayatını kaybeden, Apple şirketinin kurucusu Steve Jobs'un Palo Alto'da tadilattaki evine geçen ay hırsız girdi.

Hırsız, kime ait olduğunu sonrada farkettiği evden 60 bin dolar değerinde mücevher, tablet bilgisayar ve akıllı telefon çaldı.

Çalıntı tablet bilgisayar, McFarlin adlı hırsızın, bilgisayarı palyaço arkadaşına borcuna karşılık vermesiyle ve palyaçonun internete bağlanması ile bulundu.

San Francisco'da doğum günlerinde, şişirdiği balonlardan hayvan figürleri yapan Kenny adlı palyaço, çalıntı olduğunu bilmediği tablet bilgisayara yüklediği Michael Jackson ve Pembe Panter müzikleri eşliğinde gösteri yaptı.

Daha önceleri Alameda ve San Francisco belediye başkanlığına adaylığını koymasıyla tanınan palyaçoda ortaya çıkan tablet bilgisayar Jobs'un ailesine iade edildi.

Hırsızın soyduğu evin kime ait olduğunu öğrenince Steve Jobs'un eşine özür mektubu yolladığı ortaya çıktı.

Hakimin serbest kalabilmesi için 500 bin dolar kefalet belirlediği hırsız McFarlin, Pazartesi günü çıkacağı mahkemede suçlu bulunması halinde 8 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilecek.

BENZER

Steve Jobs'un çalıntı ipad'i bir palyaçoda çıktı
4/ 5
Oleh