LYS sonuçları 2012

ÖSYM, LYS 2012 tercih ve yerleştirme sonuçlarını açıkladı...
Yükseköğretime sınavsız geçiş hakkı bulunan adaylar ile Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS ) (LYS 2012) sonuçlarına göre, adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2012-ÖSYS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme sonuçları, ÖSYM'nin internet sayfasından açıklandı.


LYS 2012 TERCİH VE YERLEŞTİRME SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM'nin sitesi LYS 2012 tercih sonuçları için neden açılmıyor?

ÖSYM'nin resmi web sitesinin aday işlemleri sistemine adaylar giriş yapamıyor. Sebebi tahmin ettiğiniz üzere yoğunluk, herkes aynı anda sonuçları görmek için siteye yüklenince bu trafiği ÖSYM kaldıramadı...

ÖSYM LYS 2012 tercih sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar resmi siteye giriş yapamadı. Peki ÖSYM'nin ana sayfası neden açılmıyor? İşte ayrıntılar...

ÖSYM'nin ana sayfasında yoğunluk yaşanmazken Aday İşlemleri Sistemi sayfası olan http://ais.osym.gov.tr adresinden kullacı adı ve şifreleriyle giriş yapan adaylar saat 00.30'dan beri sisteme tercih bildirimi yapamıyor.

Uzmanlar bu tür veri güvenliği yüksek korumalı olan ve anlık ziyaretçi sayısı belirli günlere göre aniden yükselebilen sitelerde kilitlenmenin normal olabileceği ifade ediliyor. Bir çok aday ÖSYM'nin veri tabanına aynı anda tercih göndermeye çalıştığı için sistem bunun bir saldırı olabileceğini düşünerek kendi kendisini kilitlemiş olabilir. Bu sorun bugün gün içinde düzelmekle beraber zaman zaman yaşanabilir.

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz uzmanlar; "Adayların bu tür kilitlenmeler yada erişim sorunları karşısında paniğe kapılmalarını gerektirecek bir endişeli durum yok. Ancak ÖSYM bu tür durumlarda kamuoyu açıklaması yapmalıdır." uyarısında bulunuyor.

BENZER

LYS sonuçları 2012
4/ 5
Oleh