iPhone'unuzu satmalı mısınız?

Teknoloji dünyası iPhone 5'in 21 Eylül 2012'de piyasaya çıkacağını tahmin ediyor. Peki, iPhone kullanıcıları telefonlarını ne zaman satmalı? Bu sorunun yanıtını Huffingtonpost yazarı Jason Gilbert veriyor...

İsimsiz kaynakların ya da “durumdan haberdar olan” neredeyse bütün teknoloji bloğu yazarlarının sözüne göre iPhone 5 eylül ayının ortalarında piyasaya çıkacak. Genellikle dedikleri çıkan iMore bloğu yazarları iPhone 5'in kesin piyasaya çıkış tarihini 21 Eylül Cuma olarak yazdı. Bu tarih birçok iPhone kullanıcısının şu anki telefonlarını satıp yerine yeni iPhone 5 alacakları günü de işaret ediyor.

Eğer iPhone'unuzu satmayı düşünüyorsanız ve bunun için yeni iPhone 5'in raflardaki yerini almasını bekliyorsanız muhtemelen epey para kaybedeceksiniz. Gazelle.com'da yayınlanan grafik iPhone'unuzu elinizde gereğinden çok tuttuğunuzda kaybedebileceğiniz para miktarına dair iyi bir fikir veriyor.

Buna göre iPhone sahiplerinin dikkat etmesi gereken birkaç nokta var:

1. iPhone 4S'in 4 Ekim'de piyasaya çıkışı ilan edildiğinde iPhone 4 fiyatları dikkat çekici ölçüde düştüyse de aşırı bir düşüş gözlenmedi.
2. iPhone 4S 14 Ekim'de piyasaya çıktıktan sonra iPhone 4 fiyatları hızla düştü ama yine de çok büyük bir düşüş gözlenmedi.

21 Eylül tarihi çok güvenilir bir kaynak olan AllThingsD'den gelse de Apple resmi açıklamayı henüz yapmadı. Apple açıklaması geldikten sonra ise iPhone 5'in bulunduğunuz yerdeki satış noktalarına ne zaman ulaşacağı bilinmez. İkinci fiyatlarının düşeceği kesin ancak yine de büyük bir düşüşün gerçekleşmesi biraz zaman alabilir.

Ancak Gazelle'den Anthony Scarsella'nın altını çizdiği bir nokta var: Ne kadar erken elden çıkarırsanız o kadar iyi. Başka bir deyişle: Telefonunuzu bugün satın, eğer bugün değilse yarın...

BENZER

iPhone'unuzu satmalı mısınız?
4/ 5
Oleh