Google'ın doodle'ı bu kez engelli yarış

Google'den oyun sürprizi: Londra 2012 Engelli Yarışlar...
Londra 2012 Engelli Yarışlar oyununu ana sayfasında yer veren Google, büyük ilgi gördü.


Londra 2012 Engelli Yarışlar ile harikalar yaratan Google, logoda en iyisini yaparak Londra 2012 Engelli Yarışlar'a destek verdi.

Londra 2012 Engelli Yarışlar için farklı spor dallarına özel tasarımlı logolar hazırlayarak o sporları ana sayfasına taşıyan Google, milyarların dikkatini ana sayfasındaki sporlara çekmeye başardı.
Google'nin ana sayfasına taşıyarak onurlandırdığı Londra 2012 Engelli Yarışlar için çok büyük bir sürpriz yapan Google, bugüne kadar yaptığı doodle'lerin en iyisini tasarladı.
Londra 2012 Engelli Yarışlar için pistin başında bekleyen bir atlet resmeden google, bu kez animasyonlu bir oyun hazırladı. Google'ye girenler bu fotoğrafı tıkladıklarında resmen Londra 2012 Engelli Yarışlar oyunu oynayacak.
Google tarafından hazırlanan doodle'de etkileşimli ve animasyon tekniği kullanıldı. Sporcunun yan tarafındaki "play" işaretiyle Londra 2012 Engelli Yarışlar oyununa başlanabiliyor. Fare ve klavyenizi kullanarak sporcunun engelleri aşmasını sağlayabiliyorsunuz.
Google'nin 12. doodle'sinin sonunda da bir sürpriz var. Oradaki işaretlere tıklayarak Londra 2012 Engelli Yarışlar oyunu tekrar başlatmanız mümkün.
Forum siteleri Google'nin yeni Doodle'sinin Olimpiyat oyunları için yaptıklarının en iyisi olarak gösterdi.
Interaktif doodle Londra 2012 Engelli Yarışlar oyununa katılmak isteyenler 10 engelin üzerinden hızlı bir sürede atlaması gerekiyor.
Bu eğlenceli animasyon oyun için startta bekleyen sporcunun yanındaki play işaretine basmanız yeterli.Ondan sonra klavye ve mouse ile yarışa girmeniz mümkün.Yarış sırasında ekrana gelen tam 10 engeli aşmanız için klavyenizdeki sağ-sol ok işaretleri ve boşluk tuşunu kullanmanız gerekecek.
Yarışı tamamladığınızda süreniz ve ekrana geliyor ve size bir yıldız veriliyor.11.8 saniyenin altında derece yapanlara üç yıldızlı bir derece veriliyor.
Yarışmayı iyi dereceyle tamamlarsanız oyunun sonunda ekrana gelenler Google + ile kendi Google Olimpiyat engelli başarısını arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.
11.8 saniyenin altına düşmek çok da kolay değil.
Bu alanda Dünya Rekorunun 12.87 saniye ve Olimpiyet rekoru 12.91 saniye olduğunu unutmayın.

Londra 2012 Engelli Yarışlar oyunu oynamak isterseniz buraya tıklayın...

BENZER

Google'ın doodle'ı bu kez engelli yarış
4/ 5
Oleh