Facebook'un veri merkezi

Facebook üyelerinin tüm bilgilerinin sakladığı datacenterın görüntüsü ilk kez yayımlandı...

Kullanıcılarının bilgilerini saklama konusunda Google kadar gündeme gelmese de yine de her seferinde verileri koruduğu yönünde açıklamalar yapan sosyal medya yıldızı Facebook şirketinin ABD'nin Oregon eyaletindeki veri merkezinin fotoğrafı ilk kez yayımlandı.

Facebook şirketinin çalışma düzeni ve ofislerine yönelik daha önce fotoğraflar yayımlanmıştı. Genelde genç bir çalışan kitlesine sahip olan sosyal medya devinde, çalışma ortamı da oldukça renkli görünüyor. Şirketin iç ve dış kısımlarında Facebook sitesine benzer işaretler ve resimler yer alıyor. Farklı eyaletlerdeki çalışma binalarında boş duvarlar yer alıyor ve çalışanlar streslerini bu boş duvarlara resimler yaparak atabiliyor.

Toplamda bir milyara yakın kullanıcısı bulunan Facebook'un ofislerinde farklı ülkelerin varlığı, kullanıcılarının milliyetlerinin çeşitliliğine işaret ediyor. Facebook ofislerinde çalışanlar daha iyi fikirler ortaya çıkarmak için sık sık toplantılar ve beyin fırtınaları gerçekleştiriyor. Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, genelde genç olan çalışanlarına hitap edecek ofislerin önemini vurguluyor.

BENZER

Facebook'un veri merkezi
4/ 5
Oleh