Facebook'ta etkileşiminizi nasıl arttırırsınız?

Facebook'ta etkileşiminiz nasıl artırılır? Sayfalarınızın hayran sayısı nasıl artırılır?


Dijital pazarlamanın en düşük bütçeli yöntemlerinden biri, Facebook sayfasına sahip olmak.
Şirket için Facebook sayfasının kaç kişi tarafından beğenildiği önemli bir konu elbet. Ama ondan önemli olan bir şey var; üyelerin etkileşim sayısı. Yönettiğiniz Facebook sayfasından istediğiniz verimi almanın yolu sayfadaki etkileşim oranını arttırmaktan geçiyor.

Bunun için birkaç önemli noktaya değinelim.

1. Etkili içerik oluşturun.

İçerik, şirketinizin hangi alanda çalıştığına bağlı olarak, o konuda kullanıcısına doyum sağlayacak kadar bilgiyi barındırır. Bu bilgiyi en hızlı, en net ve kendine özgü şeklilde sunmak şirketin diğer şirketlerle arasındaki farkı gösteririr.
İçeriklerinizin kalitesi, vereceğiniz haberin/bilginin değerine bağlı olmakla birlikte aynı zamanda yazı dilinize de bağlıdır.
İçerik paylaşırken seçici olun. Her şeyi paylaşmayın. Kullanıcının zamanı değerlidir.
İçeriklerinizi net hazırlayın.
Görselle destekleyin.
İçeriğiniz, tıklancak kadar dikkat çekici, kullanıcının sorularına cevap verebilecek kadar bilgi içermelidir.

2. Ölçümleme yapın.

Dijital pazarlamanın şirketlere yaptığı en büyük iyiliklerden biri ölçümleme. Ölçümleme sayesinde hem hedef kitle detaylı bir şekilde tanınıyor hem de hedef kitlenin hangi zaman dilimlerinde daha aktif olduğu bilgisine ulaşılabiliyor. Böylece hedef kitlenin etkileşimini nasıl arttıracağınız konusunda en önemli iki veriye ulaşmış oluyorsunuz.

3. Zamanlama yapın.

İçeriklerinizi paylaşım zamanlarınız, onların etkileşimini arttırmadaki en önemli basamaklardan biri. İlk adım olarak, hedef kitlenizin haftanın hangi günleri daha aktif olduklarını öğrenin. O gün, diğer günlere oranla daha fazla paylaşım yapın. Bunu yanında hedef kitlenizin en pasif olduğu günü de belirleyin. Bu pasif günde en çok etkileşimin hangi saatte olduğunu tespit edin ve paylaşımlarınızı o saatlerde yapın.

4. Etki-Tepki

Etkileşimi artırmak için elbette öncelikle etkileşimde bulnmak gerekiyor. Kullanıcıya asla yalnız olduğunu hissettirmeyin. Ulaşılabilir olun. Soru sorun, soruları cevaplayın, yorum yapın, onlarla iletişim halinde olun.
-Peki etkileşimi nasıl başlatırsınız?
Soru sorun. Paylaşımlarınıza sorular iliştirin.
Anket yayınlayın. Anketlerin sonuçlarını paylaşın.
Her zaman söyleriz; “bir resim bin kelimeye bedeldir.” Resmin gücünü kullanın.
Ödül kullanıcılar için en önemli motivasyondur. Ödülün maddi bir şey olma zorunluluğu yok. Kullanıcınızı mutlu edecek bir kaç kelime de olabilir. İşin o kısmı sizin yaratıcılığınıza kalmış.
Sayfanız belki de sıkıcı bir ismi barındırıyodur. İş, insanlara sıkıcı ya da çok ciddi gelen bir iş olabilir. Dozu iyi ayarlandığı zaman mizah sizin işinize yarayacaktır. Kimse sıkılmaktan hoşlanmaz ama herkes gülümsemek ister.
İşinizle ilgili iyi bir karikatür ya da bir anekdot paylaşabilirsiniz.

BENZER

Facebook'ta etkileşiminizi nasıl arttırırsınız?
4/ 5
Oleh