Delicious.com engellendi!

Delicious.com’a erişim engellendi! Bu Gün delicious.com'a giren kullanıcılar Türkiye için alışıldık ekranla karşılaştı.


Favori web sitelerini online olarak saklamak isteyen birçok kullanıcının gözdesi olan Delicious’a Türkiye’den erişim engellendi. “İdari Tedbir” olarak gerçekleşen engelleme kararının neye bağlandığını bilmiyoruz ancak yine tartışılacak bir karar olduğu kesin.
Çünkü tamamen kullanıcıların favorilerini web üzerinde saklamaya yarayan Delicious gibi bir servisin zararlı içerik barındırma olasılığı olmadığını hepimiz tahmin edebiliyoruz.
Aşağıda engelleme sayfasının ekran görüntüsünü paylaşıyoruz.

Kurulduğu günlerde Web 2.0 döneminin örnekleri arasında gösterilen Delicious, daha sonra Yahoo tarafından 2005 yılında satın alınmıştı. Nisan 2011′de ise YouTube kurucuları tarafından Yahoo’dan satın alınan servis, halen birçok internet kullanıcısının favorilerinin saklandığı merkez olarak hizmet veriyordu.

Güncelleme: İdari Tedbir kararı kaldırıldı ve site tekrardan eski halinde geri döndü. Heralde yasaklanıp, tekrar açılmasında bir hata aramalıyız. Büyük ihtimalle hatalı bir karar alındı sonra da düzeltildi. Üzerinde içerik bulundurmayan, sadece bizim online içeriklerimizi saklayan Delicious.com neden yasaklanır, nasıl bir kural ihlali yapabilir merak ediyoruz. Karar ile ilgili şimdilik daha fazla detay bulunmuyor.

BENZER

Delicious.com engellendi!
4/ 5
Oleh