Dan Benamy'den alışılmışın dışında bir fare

Dan Benamy'den alışılmışın dışında bir fare projesi olan Up Mouse gün yüzüne çıktı.

Dan Benamy tarafından yürütülen, alışılmışın dışında tasarıma sahip fare projesi gün yüzüne çıktı. Benamy'nin ''Up Mouse'' olarak isimlendirdiği fare hem sağ elle hem de sol elle kullanılabiliyor. Fareyi farklı kılan özelliği ise tıklama işlemi için işaret parmağını ve orta parmağı havaya doğru kaldırma zorunluluğu. Peki neden böyle bir çözüme başvurulmuş?

Sağ ve sol tuşun yukarıda konumlandırılmasıyla, gündelik hayatının önemli bir kısmını bilgisayar başında oyun oynayarak veya yazı yazarak geçirenlerin karşılaştığı RSI (Repetitive Strain Injury) rahatsızlığının önüne geçildiği iddia ediliyor. RSI rahatsızlığı kendisini, bilek kısmında ağrı, şişlik, yanma veya güç kaybı şeklinde göstermekte. Parmakları havaya kaldırarak tıklama işlemini gerçekleştirdiğimizde masayla temas halinde olan kasların ve tendonların fazla zorlanmayacağı dile getiriliyor.

Benamy, proje için bir adet prototip hazırlamış. Projenin hayata geçmesi için 14 Ağustos Salı gününe kadar 7200$ bağış toplanması gerekiyor. 10$'lık veya 120$'lık bağışlar yapılabilmekte. 10$ değerinde bağışta bulunanların fare piyasaya sürüldükten sonra sitede isimleri görünecek. 120$ değerinde bağış yapanlar ise farenin sahibi olabilecek.

7200$'lık bağış sayesinde Benamy sırasıyla şu aşamaları gerçekleştireceğini açıklamış;

Farenin kasasının tasarımı tamamlanacak
Tasarım test edilecek
Eğer tasarımda değişmesi gerekenler olursa değişecek
Üretim süreci başlayacak
Farenin kutusu hazırlanacak
Farenin sevkiyatına başlanacak

BENZER

Dan Benamy'den alışılmışın dışında bir fare
4/ 5
Oleh