Angry Birds'den yeni rekor

Mobil oyunlar arasında indirilme rekoru kıran Angry Birds, yeni sürümü olan Angry Birds Space ile yeni bir rekora daha imza attı.

Geçtiğimiz aylarda kullanıcılara sunulan Angry Birds Space, yayınladığı günden bu yana kullanıcıların ilgisini çekmeyi ve indirilme oranını her geçen artırmaya devam ediyordu. Ancak kimse oyundan yeni bir rekor daha geleceğini tahmin etmemişti ve beklenen gerçekleşti. Angry Birds Space yayınlandığı günden bu yana yaklaşık olarak 50 milyon kez indirilme başarısına ulaştı.
Mobil kullanıcıların hayatına iPhone ile adım atan oyun kendisini herkese ilk olarak bu platform üzerinde tanıttı. Oldukça büyük bir beğeni kazanan oyun birçok Apple iPhone kullanıcısı tarafından indirilmeye başlandı. Hatta o kadar yüksek oranda indirildi ki diğer mobil işletim sistemleri ve akıllı telefon markaları da yavaş yavaş oyunu kendi kullanıcılarına sunmaya başladı. iPhone’un ardından Android, PC, MAC ve Blackberry’de görülen oyun şu an pek çok platform üzerinde oynanabiliyor. Ayrıca oyun, geçtiğimiz aylarda Facebook’a eklendi ve kullanıcıların buradan da Angry Birds’ü oynaması mümkün kılındı.
Diğer yandan Angry Birds Space oyununun ortaya koyduğu yeni indirilme rekoru, oyunun ilk çıktığı andan belirli bir zaman geçmesinin ardından elde edilmiş bir rakam. Ancak yeni sürüm bu defa 50 milyon barajına oldukça kısa bir süre içerisinde ulaştı ve kullanıcıların oyunu ne kadar oynamak istediği bir kez daha kanıtlanmış oldu.
Yeni sürümün indirilme oranının bu kadar yüksek olmasında elbette sürümde yer alan yeniliklerin etkisi büyük. Çünkü önceki bölümlerde sadece domuzları yok etmeye çalışan kullanıcılar, artık yer çekimi ile de başa çıkmak zorunda kalıyor ve yer çekiminin etkisiyle domuzları yok etmeye çalışıyor.
Angry Birds Space oyunu akıllı telefon markalarının kendi uygulama mağazalarından ücretli olarak sunuluyor.
Teknogündem

BENZER

Angry Birds'den yeni rekor
4/ 5
Oleh