Angry Birds rekora doymuyor

Mobil platformun en başarılı oyunlarıdan biri olarak görülen Angry Birds, 1milyar kez indirilerek oldukça önemli bir başarıya imza attı.

Angry Birds hakkında sizlere sitemizden yaptığımız birçok haberde mobil platformlar için geliştirilen bu oyunun sürekli rekorlara imza attığını belirtmiştik. Hatta oyunun yeni versiyonu konusunda da buna benzer bir açıklama yapmış ve Rovio’nun oyunu her geçen gün daha da geliştirdiğini ifade etmiştik.
Rovio’nun herkesi cezbedeb Angry Birds oyunu hakkında sizlere sunacağımız yeni haber ise oyunun 1 milyar indirilme oranına ulaştığı oluyor. Ayrıca 1 milyar rekorunun içerisinde oyunun ücretli ve ücretsiz sürümler bulunuyor.
Diğer yandan Angry Birds oyunu ile ilgili dikkat çeken başka bir konu ise oyunun her gün ortalam 300 milyon dakika oynandığı oluyor. Mobil platformda, sosyal ağlarda, oyun konsollarında ve PC’lerde yer alan oyun günlük oynanma oranı ile diğer oyunları net bir şekilde egale ediyor. Oyunun tüm oynanış sürelerini toplayacak olursak da karşımıza 200 bin yıl gibi oldukça büyük bir rakam çıkıyor.
Ortaya çıkan rekor konusunda açıklamalarda bulunan Rovio, hem Angry Birds kullanıcılarına teşekkür etti hem de oyunun yeni bir versiyonu için müjde vermeyi ihmal etmedi. Sırada ki oyun hakkında pek fazla bilgi sunmayan Rovio’nun yakın bir zaman içerisinde yeni oyunu kullanıcılara sunacağı belirtiliyor. Ancak bu konuda henüz net bilgiler bulunmuyor.
Mobil oyunlar dünyasını kasıp kavurmaya devam eden Angry Birds, kırdığı yeni indirilme rekoru ile birçok oyunu geride bırakmaya devam ediyor. Oldukça sevilen ve beğenen oyunun yeni sürümleri ise kullanıcıları oyuna bağlamaya yetiyor. Tabi yapımcı Rovio da bu konuda etkili adımlar atarak kullanıcılar için yeni varyasyonlar sunmayı iyi biliyor.

BENZER

Angry Birds rekora doymuyor
4/ 5
Oleh