Twitter Her Yeri İşgal Edecek!

2011 Twitter için çok başarılı bir yıl oldu. Geleneksel medyada en çok konuşulan sosyal ağ olmasının yanısıra saniyede 11 yeniüyeyle Mayıs – Aralık ayları arasında %65’lik büyüme göstererek 465 milyon adet kullanıcıya ulaştı

Şubat ayında 500 milyon üyeye, 2013’te ise 1 milyar üyeye ulaşması beklenen Twitter’ın gözü daha da yüksekte.

Yeni üye kazanma hızını ve varolan üyelerin kullanımını arttırmak isteyen Twitter’ın bir reklam kampanyasına başlayacağı söylentileri etrafta dolaşıyor. Mediabistro’nun haberine göre Twitter’ın bu kampanya için Apple’ın eski global pazarlama iletişimi genel müdür yardımcısı olan Allison Johnson’u görevlendireceği söyleniyor.

Allison Johnson, Apple’dan ayrıldıktan sonra iki üst düzey ortağıyla birlikte bir pazarlama ajansı kurdu. Twitter’ın kurucularından biri olmakla beraber Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de sürdüren Jack Dorsey de bu ajansın yatırımcılarından biri. Bu nedenle ajansın ilk müşterilerinden birinin Twitter olması imkansız görünmüyor.

Twitter bu reklam kampanyasını hayata geçirirse sektörde bir ilke imza atmış olacak. Bir yandan Facebook saniyede 7 üye gibi büyük bir hızla büyümeye devam ederken, diğer yandan Çin’in en popüler mikroblogging platformu Sina Weibo’nun uluslararası pazara açılma planları içinde.

BENZER

Twitter Her Yeri İşgal Edecek!
4/ 5
Oleh