Türkiye Mobil Ödemeyi Keşfediyor!

Türkiye’de daha yeni yeni tanınmaya başlayan bir ödeme sistemi Mobil Ödeme… Henüz emekleme aşamasında olduğundan çoğu kimse bunun farkında değil. Fakat Dünyada 141 milyon kişinin kullandığı, Türkiye’de ise emekleme aşamasında olan mobil ödemesistemini yaygınlaştırma hedefiyle yola çıkan Pay to Go, kredikartlarına gerek kalmadan ödeme yapmanın yolunu açıyor. Pek çoksektörde SMS yoluyla hızlı tahsilatve ödeme kolaylığı sağlayan Pay to Go, basit ve son derece güvenilir ödeme sistemiyle hayatı kolaylaştırıyor.

2011 yılında kurulan Pay to Go, günümüzün popüler ödeme araçlarından biri olan mobil ödeme ve mobil cüzdanı kullanarakalternatif ödeme ve tahsilat yöntemi sunan bir mobil ödeme firması. Özellikle Amerika ve Avrupa’da birçok sektöre adapte olan mobil ödeme sistemi, Pay to Go ile Türkiye’de de yaygınlaşmaya başlıyor. Firma Genel Müdürü Onur Ergüney, şirketin amacını, “ülkemizde artan tüketime paralel olarak firmaların müşterilerine artı bir ödeme kanalı sunması ve ödemeyi en basit hale getirebilmesi için bu kanalda değer yaratabilmek” olarak tanımlıyor.

Güvenilir ödeme imkânı yaratan Pay to Go sisteminden yararlanabilmek için firmaların öncelikle sisteme dâhil olmaları, sonrasında ise firma müşterilerinin ön ödemeli ve sabit faturalı hatlarda mobil ödeme seçeneğine sahip olmaları gerekiyor. Satın almak istenilen ürün, cep telefonu kodu girilerek Pay to Go servisine iletiliyor, Pay to Go onaylayıp ürün kodu mesajını tüketiciye gönderdikten sonra satın alma işlemi hızlı ve kolay şekilde gerçekleşmiş oluyor.

BENZER

Türkiye Mobil Ödemeyi Keşfediyor!
4/ 5
Oleh