Microsoft Neden Beceremiyor?

Microsoft yazılım ve donanım piyasasında önde gelen kurumsal bir firmadır. Fakat ne hikmetse mobil piyasasında kalıcılığını bir türlü ıspatlayamamıştır. Ya beceremiyor yada gerekli özeni gösteremiyor. Bunun her ne kadar nedenini bilemesek de farklı mobil üretimi yapan firmaları da eleştirmeden duramıyor. Geçtiğimiz yıllarda bunun bir haberi yayınlanmıştır hatta. Yorumları çok yargılanmış, “hem beceremiyor hemde laf atıyor” gibisinden tepki çekmiştir.

Peki ama Microsoft bu işi neden beceremiyor?

Cevap çok ilginç bir isimden…

Microsoft’un eski Windows Phone yöneticilerinden biri olan Charlie Kindel, Microsoft’un akıllı telefon pazarında pek de başarılı olamadığını, yazılım devinin başarısının beklentilerin altında kaldığını öne sürdü.

Apple ile benzer bir stratejiyi kullanıp telefon üreticilerine kendi işletim sistemini kullanması için ön şartlar getirmesinin Microsoft’un aleyhine olduğunu belirten Kindel, Microsoft’un belirlediği şablon yüzünden alternatif donanımlara sahip cihazların sıkıntı yaşadığını kaydetti. Bu sıkıntı, ona göre WindowsPhone 7′nin neden bir türlü istenen başarıya ulaşamadığının en büyük nedeni.

Microsoft’un aksine Google, Android’i geliştiriyor; ancak üreticilere herhangi bir kıstas getirmiyor.

BENZER

Microsoft Neden Beceremiyor?
4/ 5
Oleh