Medya Devleri İnternete Karşı Birleşti!

Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı, New York Times veThe Washington Post gazetelerinin de aralarında olduğu 28 haber kuruluşu, haberlerini izinsiz kullanan internet siteleri, bloglar ve diğer servislerden gelir elde etmek için bir şirket kurdu.

”NewsRight” adı verilen şirketin kuruluş çalışmaları, AP ve ortakları tarafından, ücret ödenmeden kullanılan haberlerinin tespiti için 2010 yılının ekim ayında başlatılmıştı. AP’nin bünyesinde temmuz ayında oluşturulan NewsRight daha sonra diğer yatırımcıları ve üyeleri bünyesine almıştı.

NewsRight Başkanı David Westin, şirketin müşterilerine telif hakları ihlalleri davalarından korunmaları sağlayacak kapsamlı haber ve veri sunacağını söyledi.

Sözleşmeye imza atanlar ise şöyle: Advance Publications, The Associated Press, Axel Springer Group, A.H.Belo Management Services, Belo Management Services, Business Wire, Community Newspaper Holdings, El Dia, Galveston Newspapers, Gatehouse Media, The Gazette Company, Hearst Newspapers, Journal Communications, Landmark Media Enterprises, The McClatchy Company, Media General, MediaNews Group, Morris Communications, Morris Multimedia, NPG Newspapers, The New York Times Company, Ogden Newspapers, Pioneer Newspapers, Schurz Communications, The E.W. Scripps Company, Stephens Media, Swift Communications, Times Publishing Co. and The Washington Post Company.

BENZER

Medya Devleri İnternete Karşı Birleşti!
4/ 5
Oleh